Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1246 Görüntülenme

Benim sorum şu olacak; sitemiz çok iyi bir yere gelmişti çoğu kelimelerde hep birinci sıradaydık. Sonra webmasterimiz degişti ve serveri de değiştirdi. Yeni webmaster ile şöyle bir şeyler oldu;

1- Server hacklandi ve sitemizin çeşitli maplerinde shop gibi wp siteleri oluşturuldu. Haberimiz olmadığı için bunlar indexlenmiş Google tarafından. Örnek wp-content/images dosyasinda oluşturulmuş.

2- Webmaster kafasına göre saçma sitelerde backlinkler oluşturmuş.

Site dili Hollandaca, taksi sitesi kelimede taxi amsterdam taxi schiphol birinci sayfadayken şu an hiç çıkmıyor ama başka kelimelerde çıkıyor. Ama onlarda da düşüşler var azıcık. Sanırım backlinkler bu kelimelerden verilmiş.

Backlinkleri temizledik sildik webmasterdan. Bunun nedeni nedir acaba ve nasıl kurtulabiliriz hocam?

ve bizlere böyle bir düzenek kurup yardımcı olduğunuz için Allah Razı olsun.

 • 1
 • 1
 • Web Sitemde 2 Kelimede Artık Çıkmıyorum Nedendir? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   27 Aralık 2014, 09:15

   1

   Siteniz hacklendikten sonra linkleri temizleseniz dahi site içerisinde kalıcı hataların yada hasarların olup olmadığını ilk olarak tespit ve kontrol etmelisiniz. Sitenizde kalıcı bir yönlendirme yada indekslerinizin kaybolmasına sebebiyet verecek içerikler var ise (robots.txt yada .htaccess) bu dosyaları temizlemelisiniz.

   Webmaster'in yaptığı basit hata doğal olarak sitenizin geneline sıçramış olabilir. Bu yüzden FTP'deki tüm "public_html" klasörünüzü indirip bilgisayar masaüstünde virüslere karşı taratılmasını da ayrıca tavsiye etmekteyiz.

   Bu zarardan kısa süre içerisinde kurtulmak istiyorsanız ilk olarak Google Search Console içindeki hataları düzenli olarak kontrol edin. Bir hata varsa site yöneticinize danışın. Daha güvenli bir sunucuya geçiş yapın. Sitenizdeki dosyaları tarayın, zararlı içerikler varsa temizleyin.

   Sitenizin sağlığı normale döndüğünde arama sonuçlarında tekrardan ilk sıralara geleceksiniz.

  Cevapla

  Web Sitemde 2 Kelimede Artık Çıkmıyorum Nedendir? Sorusunu Cevapla