Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  2536 Görüntülenme

Search Console'da URL kontrolü yaparken internet sitemin adresini yazdığımda 'URL Google'da yok' uyarısı alıyorum. Kapsam olarak 'Yönlendirmeli sayfa' görünüyor. Dizin oluşturma kısmında ise 'Kullanıcı tarafından beyan edilen standart URL' kısmında yazan URL benim internet sitem değil. BTK tarafından kapatılmış cinsel içerikli bir siteye yönlendiriliyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Sitemin adresini tarayıcıya yazdığımda sorunsuz bir şekilde giriyorum.

 • 1
 • 1
 • URL Google'da yok Uyarısı Alıyorum için Yanıtlar

   Cihat Murat YÜKSEL
   Cihat Murat Yüksel

   31 Mayıs 2021, 07:15

   1

   Merhabalar, sitenizin iç sayfalarından birinde veyahut birden fazla sayfasında 301-302 yönlendirmesi Google tarafından algılanıyor olabilir. Bu durum genelde virüs saldırı sonuçlarında görüntülenmektedir. İlk kontrol htaccess üzerinde sağlanmalıdır. Root yönlendirmelerini kontrol etmenizi öneriyoruz. Ardından kullandığınız eklenti veyahut modüllerin dosyalarında güncellenme var mı? Bu durumu ftp veyahut cpanel benzeri panellerden kontrol edebilirsiniz. Ardından sitenizin Search Console üzerindeki manuel işlem statüsünü kontrol etmenizi öneririm. Bu noktaya henüz düşmemiş olabilir fakat durumu çözümümlemekte gecikirseniz indexleriniz kaldırılabilir, gerileyebilir.

   Seo Hocası
   Seo Hocası

   7 Nisan 2020, 17:37

   1

   Search Console hesabınızın arama sonuçlar sayfasında yer aldığı gibi oluşturulduğundan emin olmalısınız. Arama sonuçlar sayfasında www ile başlayan URL’inizin Search Console hesabı oluştururken www olmadan oluşturulması işlemi sonrasında URL’lerinize erişemezsiniz. Belirtmiş olduğunuz URL adresi değişikliği durumunda ise Search Console hesabınızın ayarlarını kontrol etmenizi rica ediyoruz. Çünkü bu tip sorunlar çakışmalar sonucunda karşılaşılabiliyor.

  Cevapla

  URL Google'da yok Uyarısı Alıyorum Sorusunu Cevapla