SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Ücretli Hit Zararlı Mı?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
3 sene önce 837 Görüntülenme

web sitem için ücretli hit almayı düşünüyorum. Ücretli alacağım hitler anlık olarak Google Analytics takip edilebilir ve Google Analyticste organik hit olarak görünüyor ve hatta anahtar kelimeyi bile ayarlayabiliyorum. Şimdi bu tarz bir ücretli hit aldığımızda web sitem için Google aramalarda ve SEO konusunda bir yararı olur mu veya zararı var mı?

Ücretli Hit Zararlı Mı? için Yanıtlar

  • Ahmet Yılmaz
    Ahmet Yılmaz 5 Mayıs 2021, 16:09

    Merhabalar, bu tip servisler organik adı altında farklı ip adreslerinden bir anda veya parça parça şekilde trafik gönderirler. Fakat Google bu tip gerçek olmayan kullanıcıları tespit edebilecek kapasitede olduğundan bu tür servisleri kullanmamanızı tavsiye ederiz. Aksi taktirde Google tarafından siteniz ceza alabilir.

  • Arif Uysal
    Arif Uysal 11 Mayıs 2020, 08:59

    Öncelikle şunu belirtmekte fayda var, Google bir web sitesine gelen kullanıcının gerçek bir kullanıcı mı yoksa yazılım mı olduğunu çok rahat anlayabilmektedir. Bu tür programların çoğu organik hit adı altında web sitesine farklı ip’lerden robot kullanıcı göndermektedir. Doğal olarak Google’da bunu fark edip bir süre sonra bunu yapan web sitelerine ceza vermektedir.

Cevapla

Ücretli Hit Zararlı Mı? Sorusunu Cevapla

Ücretli Hit Zararlı Mı? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla