SEO Hocası'na Sor

Tasarım Değişikliği SEO’yu Nasıl Etkiler?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Tasarımsal SEO 3 sene önce 1026 Görüntülenme

Merhabalar; web sitemi komple değiştirmek istiyorum, değişimden sonra SEO performansımda ne gibi değişiklik olur. Bazı kelimelerde web sitem 1. sırada, tasarım değişikliğinden sonra 1. sıradan düşer mi ? Link yapıları vs. tamamen farklı olacak.

Tasarım Değişikliği SEO’yu Nasıl Etkiler? için Yanıtlar

 • omer
  Omer 20 Ekim 2017, 11:49

  Html bir siteyi wp başka bir temlplate yapmak SEO’yu olumsuz etkiler mi?

 • Yasin KİRAN
  Yasin Ki̇ran 18 Ekim 2017, 21:40

  Merhaba,
  Anladığım komple değişiklik yapıcaksın.
  Sıralamada dalgalanma olacak. İndexsin belkide komple yok olup tekrar yenisi ile giriceksin. Kaybın olacaktır ama site ne sitesi bilmiyorum. Tabi süre vermek saçma olur detaylı anlamadan incelemeden ama tekrar o konuma gelebilirsin tabi site dışı SEO uyguladıysan değer kaybetme ihtimalin çok yüksek ama tekrar dış SEO’larını günceller veya ayrı bir abanmadan SEO uygularsan tekrar istediğin anahtar kelimede öne çıkabilirsin. K.bakma eğer saçma bir anlatım olduysa yazım ve anlatımım okadar iyi değildir 🙂

  Kısaca mantıklı hareket edersen yanlış hatalar yapmaz isen 301 yönlendirmesi vs. ile dış SEO bağlantılarıylada tekrar istediğin konuma gelebilirsin ama %100 sıralamada değişiklikler olacaktır.

 • Selim Yazıcı
  Selim Yazıcı 17 Ekim 2017, 17:08

  Googleda üst sıralarda çıkan kelimelere ait eski site linklerini yeni sitende ki sayfalara 301 yönlendirmesi yapmak gerek. SEO açısından oldukça bir önemli bunu yapman yoksa trafik ve sıralama kaybedersin.

 • Mehmet Korkmaz
  Mehmet Korkmaz 17 Ekim 2017, 03:35

  Sitenin tekrar index kazanma süresince geriye düşmen normal. Yeni bir Google Arama Motoru tarama yapana kadar sıralamada görünmeyecektir siten..

Cevapla

Tasarım Değişikliği SEO’yu Nasıl Etkiler? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla