Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

6 sene önce  |  1330 Görüntülenme

Php yazilim olan ve anahtar kelimesinde ilk sırada olan web sitemizin alt yapisini WordPress olarak değiştirsek aynı zamanda içeriktede belirli değişiklikler olsa sıralamada ciddi bir değişiklik olur mu?

 • 1
 • 1
 • Tasarim Değiştirmenin SEO'ya Etkisi için Yanıtlar

   Cihat Murat YÜKSEL
   Cihat Murat Yüksel

   31 Mayıs 2021, 09:57

   1

   Merhabalar, bazı web sitelerini tam anlamıyla değişikliksiz wordpress altyapısına geçiriyor dahi olsak mobil ve masaüstü açılış hızlarında değişiklikler olabilmektedir. Özel yazılımları wordpress tabanlı hale getirirken, sayfa yapılarında ve sayfa açılış hızlarında değişiklik yapılmasınız öneriyoruz. WordPress yapısının doğasında var olan yazar,etiket,kategori ve tarih arşivi gibi arşiv türlerini dikkate almalıyız. Aksi halde özel yazılımımızda varolmayan ve yeni yapıda varolup site geneli otoritemizi düşürecek sayfalar gözümüzden kaçmış olur.

   Özel yazılıma geçerken eğer Google tarafında css ve js dosya yollarını farklı göstermek istemiyorsanız hide-wp eklentisini kullanabilirsiniz.

   Özel yazılımdan wordpress altyapısına geçersek sıralamalarınızda gerileme veya ilerleme kesinlikle olur. Bu süreçte web sitenizin genelindeki SEO kriterlerini doğru şekilde yönlendirmeye özen gösteriseniz ilerleme sağlayan tarafta olacaksınızdır.

   Eren Algan
   Eren Algan

   2 Kasım 2017, 01:12

   1

   Yükselme yani tasarım veya yazılımda gelişim gösterecekse elbette ufak düşüşler sonrası daha iyi konuma gelecektir. %100 mobil uyumlu olacaksa, URL değişikliği olmadan yani aynı URL mobil ve masaüstünde uyumlu olacaksa, son sürüm html kodları kullanılacaksa -ki bu html5 oluyordu sanırım- sorun olmayacaktır. Ben bunu tecrübe ettim ve olumluydu.

   Halil İbrahim Ceylan
   Halil İbrahim Ceylan

   28 Ekim 2017, 23:55

   1

   Başımdan geçen bir tecrübeyi anlatayım yanı sizinki büyük bir değişiklik ben sadece titlede 2 kelime ekleyip 2 kelime çıkardım 1.sayfada 3.sıradayken şu an 4.sayfanın en son sırasındayım. tabi sizinki nasıl olur bilemem.

  Cevapla

  Tasarim Değiştirmenin SEO'ya Etkisi Sorusunu Cevapla