SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Subdomainin Gücünü Ana Domaine Aktarmak?

0
Burhan Gök
Burhan Gök
Subdomain 3 sene önce 301 Görüntülenme

m.SEOhocasi.com, m.webtures.com bunun gibi aynı sitenin birkaç subdomainini Googla’a subdomain ve ana domainin hepsinin gücünü page rankini falan tek bir site gibi kabul ettirmek mümkün mü? Nasıl yapabiliriz bunu ? Subdomainde ana domain gibi aynı PR ye sahip olacak.

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Subdomainin Gücünü Ana Domaine Aktarmak? için Yanıtlar

 • Atalay Sidar
  0
  Atalay Sidar 11 Temmuz 2015, 13:07

  Merhabalar,

  Subdomain ve Anadomainler Google gözünde tamamen birbirinden farklı web siteleridir. Açmış olduğunuz subdomainlerin kendilerine ait backlinkleri, sizin de bahsetmiş olduğunuz gibi PR değerleri ve Trustrank değerleri mevcuttur. Pr değerlerinden bahsetmişken, PR güncellemesinin artık güncellenmediğini ve Google gözünde PR değerlerinin hiç bir önemi olmadığını belirtmek isterim. PR değeri yerine Trustrank değerlerini kontrol edebilirsiniz.

  Size örnek olması açısından m.SEOhocasi.com web sitesi ile SEOhocasi.com sitesinin Pr değerlerini kontrol edebilirsiniz. SEOHocasi.com 6 PR değerine sahipken m.SEOhocasi.com’un PR değeri 0’dır. Bu da bizlere subdomainin tamamen farklı bir web sitesi olarak algılandığının bir kanıtıdır. Buna ek olarak her iki url için backlink sayılırını ve Trustrank değerlerini kontrol edebilirsiniz, bu değerleri kontrol ettiğinizde her ikisi için farklı sonuçlar göreceksiniz.

  Subdomainin gücünü Anadomaine aktarmak yani PR yada Trustrank değerlerini birleştirmek mümkün değildir. Buna alternatif olarak subdomain yerine alt klasör yani SEOhocasi.com/mobil şeklinde kullanırsanız alt url’lerinize aldığınız backlinkler doğal olarak domain ismini de güçlendireceği için bir nevi bütün gücü tek bir elde toplamış olacaksınız.

Subdomainin Gücünü Ana Domaine Aktarmak? Sorusunu Cevapla

INSTAGRAM
add Takip Et