SEO Hocası'na Sor

Sosyal Hesaplarımızı SEO İçin Nasıl Kullanmalıyız?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Sosyal Medya 6 sene önce 794 Görüntülenme

Merhaba. Sitemdeki en son paylaşımlardan 2 sini dün, 2 sinide bugün sitemdeki konu linkini facebook, twitter ve google+ hesaplarımda paylaştıktan sonra Google botlar sitemden hemen çıktılar. Sosyal hesaplarda paylaşım yapmadan önce 50 Google bot varken şuan sıfır bot var, en son paylaştığım konuları da indexlemedi. Sizden ricam en son yayınlanan panda 4 güncellemesi ile sosyal hesaplarımızda nasıl paylaşım yapmalıyız? Link yayınlamalımıyız yoksa yayınlamamalımıyız? Bize Sosyal Medya hesaplarımızda nasıl paylaşım yapmalıyız örnekle açıklarsanız herkese çok iyi bir bilgi olacağı kanısındayım.

Biraz incelemelerim sonucu yüksek SEO yapan siteler artık linkli bir şekilde sosyal medya hesaplarında paylaşım yapmaz oldular. Bir çoğu da linksiz sadece özgün yazı giriyorlar. Site isimlerini vermek isterdim ama etik olmaz.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Sosyal Hesaplarımızı SEO İçin Nasıl Kullanmalıyız? için Yanıtlar

 • admin
  Admin 27 Ağustos 2014, 18:35

  Merhabalar,

  Sosyal medyada SEO için bir paylaşım yapmamalı, kullanıcıları yanıltacak içerikleri kullanmamalısınız. Sitenizde 100 adet Google bot dahi olsa sitenizden çıkma sebebi kesinlikle sosyal medya hesaplarında bağlantı yada sayfa paylaşımı yaptığınız için değildir.

  Google ve diğer arama motorlarının örümcekleri siteden istediği konuyu görüp dizine gönderdiği zaman işlem tamamlanır ve siteden çıkarlar yada sitenizde dışarıya çıkan bir link varsa o bağlantıyı takip ederler…

  Doğru bir sosyal medya paylaşımı da sürekli linklere boğulmuş bir içerikte değildir. Kullanıcılara fayda sağlayacak, arama motoru botlarını maniple etmeyecek şekilde olması kafi gelecektir…

Cevapla

Sosyal Hesaplarımızı SEO İçin Nasıl Kullanmalıyız? Sorusunu Cevapla

Sosyal Hesaplarımızı SEO İçin Nasıl Kullanmalıyız? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla