SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Sosyal değişim sitelerinin sıralamaya katkısı var mıdır?

2
Muhammed Mustafa Akşam
Muhammed Mustafa Akşam
Diğer SEO 4 sene önce 604 Görüntülenme

Sosyal hit değişim sitem var. Üyeler sitelerini buraya ekleyip sitelerine hit kazandırabiliyorlar. Bunun Alexa sıralamasına veya Google sıralamasına bir etkisi var mıdır? Varsa nasıl bir etkisi vardır?

Sosyal değişim sitelerinin sıralamaya katkısı var mıdır? için Yanıtlar

 • Atalay Sidar
  0
  Atalay Sidar 26 Ağustos 2015, 10:42

  Merhabalar,

  Alexa sıralaması Alexanın kendine özel belirlemiş olduğu kriterlere göre azalıp artmaktadır. Örnek olarak web sitenizin 1 ay içerisinde almış olduğu ziyaretçi sayısı, içeriklerin yoğunluğu, ziyaretçilerin web sitenizde bulundurduğu ortalama süre gibi konumlar baz alınır. Eğer web sitenizin trafiği fazla ise alexa değerinizin de buna paralel olarak azaldığını görebilirsiniz.

  Google açısından durumu değerlendirecek olursak serp sıralamanızı arttırmanız için içeriklerinizin kaliteli ve SEO uyumlu olması, kaliteli ve güncel backlinklere sahip olmanız, kendi sektörünüzle alakalı backlinklere sahip olmanız gibi kriterleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Üyeleriniz sizin web siteniz aracılığı ile kendi sitelerinin linklerini ekliyorsa siz onlara backlink vermiş olursunuz. Onlardan backlink almadığınız sürece ve içerikleriniz kaliteli olmadığı sürece Google sıralamanız etkilenmeyecektir.

Cevapla

Sosyal değişim sitelerinin sıralamaya katkısı var mıdır? Sorusunu Cevapla

Sosyal değişim sitelerinin sıralamaya katkısı var mıdır? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla