SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Sosyal Ağ Üye Çekimleri Yararlı Olur Mu?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
7 sene önce 677 Görüntülenme

SEO’da önemli konulardan biriside sosyal ağlar. Sitelere hit, anahtar kelimede yükselme gibi konularda çok etkili olduğu söyleniyor. Peki biz bu sosyal ağları açtık ama kim takip veya beğenecek bizde bu sayfalarda paylaşım yapıp hit kazanacağız. Bazı siteler ve forumlarda sosyal ağ üye çekimleri yapmakta 5 bin 10 bin üye çekimi yaptırsak sizce etkili olur mu? Sayfalarımıza üye nasıl çekebiliriz?

Sosyal Ağ Üye Çekimleri Yararlı Olur Mu? için Yanıtlar

 • admin
  Admin 12 Ekim 2014, 20:55

  Sosyal ağ çekimleri yerine ilk önce hitap etmeniz gereken kişilere özel davetiye yada paylaşımları göstermeli, ilk hedefinizde sitenizde hitap etmeniz gereken kitle olmalıdır.

  Eğer sosyal sayılarınızı arttırmak istiyorsanız da Facebook yada Twitter gibi hesaplardan sosyal kampanya satın alabilir ve belirlediğiniz kitlelere hitap edecek bir yatırım yapabilirsiniz. Ayrıca diğer bir taraftan paylaşımlar yaparak sitenizin gücünü arttırabilir, kampanyalar düzenleyebilirsiniz.

  Bu kampanyalara da örnek olarak “Sayfamızı beğenen 100 kişiden 10 tanesine USB bellek” yada “Sayfamızı beğenip duvarında paylaşan kişiler arasında yapılacak çekilişle 10 kişiye kupa, bardak vs. hediye” gibi paylaşımlar yapabilirsiniz.

  Üye çekimini de kesinlikle tavsiye etmemekteyiz. Paylaşımlarınızın hedef kitle tarafından ilgi görüp paylaşması ise size çok daha fayda sağlayacaktır.

Cevapla

Sosyal Ağ Üye Çekimleri Yararlı Olur Mu? Sorusunu Cevapla

Sosyal Ağ Üye Çekimleri Yararlı Olur Mu? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla