Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  1575 Görüntülenme

Analytics kontrol ettiğimde 19-30 Eylül 2017 tarihleri arasında hit almayan konularıma dahi hit gelmeye başlamış. Anormal durum olduğu çok açık. Bu tarihler arasında herhangi bir çalışma da bulunmadım. Bu zaman tarihinde sitemin hitleri 20-25k dan 30-35k kadar çıktı. 11 gün boyunca hitlerim havan yaptıktan sonra hitlerim 15k'lara kadar gerileme oldu. Son 1 yılda hit almayan bazı konular dahi bu tarihler arasında günlük 30-40 hit almaya başlamış. Bunun bir mantıklı açıklaması olabilir mi? O tarihten itibaren sitem bir türlü toparlanmadı. Manuel ceza mesajı gelmedi, içeriklerim indexlense dahi daha önce rekabette olduğum kişilerden önce çıkarken şimdi alt sıralarda çıkmaya başladı.

 • 1
 • 1
 • Sitenin Hitlerinin Birden Artması Sonra Büyük Düşüş Yaşaması için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   2 Temmuz 2021, 10:07

   1

   Merhaba, web sitenizdeki hitlerin artmasının bazı nedenleri olabilir.
   Bu nedenler arasında;
   - Web sitenizden büyük bir kitleye sahip herhangi bir platformda bahsedilmesi,
   - Sayfalarınızın anlık güncel bir haber ya da durumla ilişkili olması,
   - Web sitenizin bir spam botu tarafından saldırıya uğraması,
   - Gelen yeni bir güncellemenin sıralamanızı aniden yükseltmesi.

   Web sitenizin saldırıya uğrayıp uğramadığını, hemen çıkma sürelerine bakarak anlayabilirsiniz. Hemen çıkma oranınız çok büyük oranda artmışsa ve oturum süreniz 0 saniyeye yakınsa, herhangi biri tarafından spam botu saldırısına uğramış olma ihtimaliniz yüksektir.

   Unutulmamalıdır ki Google, sürekli olarak yeni güncelleme getirmekte ve Google güncellemeleri ve gündem değişiklikleri web sitelerin trafiğine ani ve büyük dalgalanmalar yaşatabilmektedir.

   Mustafa DURNA
   Mustafa Durna

   30 Nisan 2018, 10:27

   1

   Hiç tahmin etmediğiniz anda hit sayınızın artması veya düşmesi olabilir bu tip problemler günlük yaşantımızda ki özel günler gibi olabilir. Örneğin; Yılbaşı malzemeleri kocaman 12 ay içerisinde sadece 1 ay rekor kırmakta, belki bunun gibi bir ana denk gelmiş olma olasılığı vardır. Hit sorunlarını manuel ceza kısmında aramak yerine, index'lerinizi kontrol ediniz ve sıralamada ki konumlarınızı incelemenizi tavsiye ediyorum.

  Cevapla

  Sitenin Hitlerinin Birden Artması Sonra Büyük Düşüş Yaşaması Sorusunu Cevapla