SEO Hocası'na Sor

Sitemin PR’sini Nasıl Yükseltirim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Diğer SEO 6 sene önce 728 Görüntülenme

Merhaba,

PR değerlerimi yükseltebilmek için ne yapmalıyım? PR0 olan web sitelerinin siteme PageRank açısından bir faydası olur mu?

Sitemin PR’sini Nasıl Yükseltirim? için Yanıtlar

 • admin
  Admin 28 Mayıs 2014, 18:03

  Merhabalar,

  PageRank’ın anlamını “Sayfa Değeri” olarak düşünebilirsiniz. Sayfa değerinin artmasını istediğiniz sayfaya backlink alımı yapacaksınız ki çalışma yaptığınız sayfanın PageRank değeri artsın.

  Diğer bir anlatımla da Ana sayfaya çalışma yaparsanız kategori ve ana sayfa içindeki yazılar da Rank değerlerinden etkilenecektir.

 • emre kidir
  Emre Kidir 28 Mayıs 2014, 12:36

  peki bu backlinkler anadizinemi gelmek zorunda yani ben içeriklerime veya kategorilerime linki alsam anasayfanında prsi artarmı

 • admin
  Admin 28 Mayıs 2014, 06:17

  Merhabalar,

  101 adet PR0 siteden backlink alırsanız PR değeriniz 1 olacaktır. Bunun yerine 19 adet PR1 siteden backlink almanız sitenizi PR1 yapacaktır.

  Diğer bir değişim olarak 4 adet PR2 siteden de backlink alırsanız siteniz PR1 olacaktır. Bu tablo değerlerine uygun olarak backlink alabilirsiniz…

 • emrekidir
  Emrekidir 27 Mayıs 2014, 19:48

  Bu tabloda her link bir siteden mi gelmek zorunda yani pr 0 bir siteden 101 farkli sayfasindan link alsam pr 1 olur muyum yoksa 101 farkli pr0 siteden alacağım link mi gecerli olucak ve dofollow link nereden bulurum ve site yasi onemlimi pr alırken

 • admin
  Admin 27 Mayıs 2014, 18:05

  Merhabalar,

  PageRank değerinin sitenizde artması için sitenize dofollow olarak bağlantıların gelmesi gerekmektedir. Dofollow bağlantılar sitenizin gücünü arttıracak ve karşı sitedeki PageRank değerine sitenizi ortak edecektir.

  Pagerank değerleri ile ilgili şablonu Uzmanından SEO kitabında açıklamıştık. Ayrıca konu için özel makale yazmış ve bunu da SEO Hocası üzerinden duyurmuştuk. Bu kaynaklarda detaylı olarak sonuçları bulabilirsiniz.

Cevapla

Sitemin PR’sini Nasıl Yükseltirim? Sorusunu Cevapla

Sitemin PR’sini Nasıl Yükseltirim? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla