Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  804 Görüntülenme

Google'de sitem ilk sayfalardaydı bir zaman sonra Google'den düştüğünü gördüm. Google algoritmasıdır ve güncelleme vardır diye düşündüm. Telefonla aradılar ve sitenizde xxx sitelere link var dediler. Link çıkartıcı kullandım gerçekten link vardı farklı sitelere, onların hepsini kaldırdım. Benim sitem Google'da tekrar üst sıralara çıkar mı? Bu durumda ne yapmam gerekir? Site çöp mü oldu? Yoksa bir ümit var mıdır?

 • 1
 • 1
 • Siteme Hacklink Yapıldı için Yanıtlar

   Çağatay GÜL
   çağatay Gül

   23 Mart 2020, 22:37

   1

   Öncelikle sizlerle bu şekilde iletişim sağlamaya çalışan kişilere mümkün mertebe fırsat vermemenizi öneriyoruz.

   Evet sitenize saldırı yapılmış ve SERP’te sıralamalar da düşüş yaşamış olma ihtimaliniz mümkündür fakat kimse bunu gökten vahiy alarak bilip size bildiremez. Büyük olasılıkla bunu yapan kişiler sizi arayan kişiler olabilir. Size yardımcı olmalarının ardından hizmet satmaya girişebilirler. Bu gibi durumlara dikkat etmenizi öneririm.

   Diğer duruma gelirsek sitenize yapılan bu hacklink veya zararlı bağlantı uygulamasının önüne geçmek için Search Console üzerinden bu domain adreslerini reddetmeniz gerekmektedir. Bunun ardından ise olması gerektiği gibi SEO çalışmalarınıza Google’ın verdiği yönergelere uyararak devam etmelisiniz.

   Google sizin bu pozitif çalışmanızı görecek ve doğru yaptığınız işler karşılığını bulacaktır. Sitenizin çöp olduğunu düşünmeyiniz. Umut her zaman vardır ve doğru her zaman güzellikler getirecektir 😊

  Cevapla

  Siteme Hacklink Yapıldı Sorusunu Cevapla