SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Siteme Doğal Olmayan Bağlantılar Uyarısı Geldi

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
7 sene önce 944 Görüntülenme

Dün itibari ile Google’den doğal olmayan gelen bağlantılar diye mesaj geldi ve manuel spam işlemi uyguladı fakat Manuel İşlemler kısmına baktığımda Manuel Web spam işlemi bulunmadı diyor ve yeniden değerlendirme yollayamıyorum. Zararlı backlinkleri iptal ettim fakat anlamadım acaba Google’dan mesaj gelir mi düzeldi diye kafam karıştı ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

Önceden SPAM cezası aldığımızda linkleri kaldırıp değerlendirme yolluyordum ama şimdi baktım yollayamıyoruz yani cezanın kalkıp kalkmadığını nereden anlayacağım?

Google mesajmı atacak yoksa başka bir işlemmi yapmam gerekiyor?

Cevap için şimdiden teşekkürler…

Siteme Doğal Olmayan Bağlantılar Uyarısı Geldi için Yanıtlar

 • admin
  Admin 20 Ekim 2014, 13:48

  Bu konuda düşünce ve hesaplamalarınız katiyen yanlıştır. Google hiçbir zaman tanıtım yazıları, sosyal medya hesapları üzerinde yapılan çalışmalara ve bilinirlik gruplarına cezai durum uygulamamıştır (SPAM yapılmadığı müddetçe).

  Penguin 3.0 algoritmasıyla ilgili olarak yapılacak SEO çalışmaları tamamen doğallık barındırmalıdır. Bu konuda da yakın bir süre içerisinde çözüm içeren blog makalesi yayınlanacaktır.

 • Azmi Vuran
  Azmi Vuran 20 Ekim 2014, 13:44

  Merhaba admin,
  Son penguen güncellemesi ile birlikte link paylaşımı, tanıtım yazıları, sosyal ağlar üzerinden yapılan SEO çalışmalarına prim vermeyeceğini belirtmiş oldu, peki bundan sonra nasıl bir SEO çalışması yapmak gerekecek?

 • admin
  Admin 20 Ekim 2014, 08:56

  Size gelen mail üzerinden maildeki bağlantıya tıklayarak yada Google Search Console üzerinden eski/okunmuş mailleri kontrol ederek tekrardan bir teyit yapabilirsiniz. Eğer sitenizde inorganik bağlantılar varsa bu bağlantıları öncelikle backlink sorgulama araçları yöntemiyle yada Google’den sitenize gelen bağlantılar aracıyla tespit etmeniz gerekmektedir.

  Eğer harici çalışma sezmişseniz ve istenmeyen bağlantıları engellemek istiyorsanız Google Disavow links aracını kullanabilirsiniz.

Cevapla

Siteme Doğal Olmayan Bağlantılar Uyarısı Geldi Sorusunu Cevapla

Siteme Doğal Olmayan Bağlantılar Uyarısı Geldi ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla