SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Siteme Doğal Olmayan Bağlantılar Uyarısı Geldi

0
Aslan İdil
Aslan İdil
Diğer SEO 5 sene önce 586 Görüntülenme

Merhaba,

Dün itibari ile Google’den doğal olmayan gelen bağlantılar diye mesaj geldi ve manuel spam işlemi uyguladı fakat Manuel İşlemler kısmına baktığımda Manuel Web spam işlemi bulunmadı diyor ve yeniden değerlendirme yollayamıyorum. Zararlı backlinkleri iptal ettim fakat anlamadım acaba Googleden mesaj gelir mi düzeldi diye kafam karıştı ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

Önceden SPAM cezası aldığımızda linkleri kaldırıp değerlendirme yolluyordum ama şimdi baktım yollayamıyoruz yani cezanın kalkıp kalkmadığını nereden anlayacağım?

Google mesajmı atacak yoksa başka bir işlemmi yapmam gerekiyor?

Cevap için şimdiden teşekkürler…

Siteme Doğal Olmayan Bağlantılar Uyarısı Geldi için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 20 Ekim 2014, 13:48

  Bu konuda düşünce ve hesaplamalarınız katiyen yanlıştır. Google hiç bir zaman tanıtım yazıları, sosyal medya hesapları üzerinde yapılan çalışmalara ve bilinirlik gruplarına cezai durum uygulamamıştır (SPAM yapılmadığı müddetçe).

  Penguin 3.0 algoritmasıyla ilgili olarak yapılacak SEO çalışmaları tamamen doğallık barındırmalıdır. Bu konuda da yakın bir süre içerisinde çözüm içeren blog makalesi yayınlanacaktır.

 • Azmi Vuran
  0
  Azmi Vuran 20 Ekim 2014, 13:44

  Merhaba admin,
  Son penguen güncellemesi ile birlikte link paylaşımı, tanıtım yazıları, sosyal ağlar üzerinden yapılan SEO çalışmalarına prim vermeyeceğini belirtmiş oldu, peki bundan sonra nasıl bir SEO çalışması yapmak gerekecek?

 • admin
  0
  Admin 20 Ekim 2014, 08:56

  Merhabalar,

  Size gelen mail üzerinden maildeki bağlantıya tıklayarak yada Google Webmaster Tools üzerinden eski/okunmuş mailleri kontrol ederek tekrardan bir teyit yapabilirsiniz. Eğer sitenizde inorganik bağlantılar varsa bu bağlantıları öncelikle backlink sorgulama araçları yöntemiyle yada Google’den sitenize gelen bağlantılar aracıyla tespit etmeniz gerekmektedir.

  Eğer harici çalışma sezmişseniz ve istenmeyen bağlantıları engellemek istiyorsanız Google Disavow links aracını kullanabilirsiniz.

Cevapla

Siteme Doğal Olmayan Bağlantılar Uyarısı Geldi Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla