Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  2294 Görüntülenme

merhaba. İnternet üzerinde  SEO uzmanlarının programlama bilmesi şart değildir ama temel Html bilgisi yararlı olur yazıyor. Programlama bilmeden bir sitenin Html kodları nasıl değiştirilir? Meta taglari düzenlemek, sosyal medya entegre etmek ve Facebook pixel kodunu siteye eklemek istiyorum nasıl yapacağım? Php vb. Diller gerekmiyor mu bunun için? Gerekiyorsa SEO uzmanları bu dilleri biliyorlar mı yoksa teknik destek mi alıyorlar?

 • 1
 • 1
 • Site Kodunu Değiştirme için Yanıtlar

   Ahmet Yılmaz
   Ahmet Yılmaz

   12 Mayıs 2021, 11:11

   1

   Merhabalar, bahsettiğiniz diller genellikle web tasarım ve yazılım işiyle uğraşanların bildiği diller oluyor. Tabi ki bu dilleri bilen SEO uzmanları da bulunuyor fakat bahsettiğiniz işlemleri yapabilmek için basit html bilmeniz yeterlidir. Meta etiketi düzenleme gibi konuları WordPress veya özel yazılımların sağladığı CMS (kullanıcı yönetim sistemleri) ile kolayca yapabilirsiniz.

   Mustafa DURNA
   Mustafa Durna

   20 Temmuz 2018, 15:43

   1

   Bahsetmiş olduğunuz gibi SEO uzmanlarının yazılımı detaylıca bilmesine gerek yok lakin Html ve Css işaretleme dilleri hakkında bilgi sahibi olması yeterli olacaktır bu da teknik kısımda kodları anlayabilmek adınadır.

   Html sayfayı birlikte aç yöntemi ile çeşitli editörlerde ve not defteri üzerinden revize edebilirsiniz. SEO uzmanları teknik kısımda bildiği diller oluyor fakat SEO uzmanları genelde yazılımcılar ile çalıştığı için çok iyi bilmesine gerek yok çünkü dal değiştirmiş olur.

  Cevapla

  Site Kodunu Değiştirme Sorusunu Cevapla