Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'https://www.seohocasi.com/app/facebook/?yazi=SEO%26%238217%3Bya+Uygun+Alan+Ad%C4%B1+Tercihi+Nas%C4%B1l+Yap%C4%B1lmal%C4%B1%3F' not found or invalid function name in /home/seohocas/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

SEO’ya Uygun Alan Adı Tercihi Nasıl Yapılmalı?

0
Ekonomist
Ekonomist
Domain Uygunluğu 4 sene önce 281 Görüntülenme

Merhaba hocam,

Bundan 5 yıl önce açtığım alan adım iki kelimeden oluşuyor. Örneğin site-adresi.com şeklinde. Bu site 5 yıldır özgün bir şekilde yayında. PageRank 4 değerinde ve yüzlerce indeksi var. Ama tam olarak arzu ettiğim hite bir türlü kavuşamadım. Bende ne olur ne olmaz diye (-)tiresiz siteadresi.com gibi adresini daha önceden almıştım. Şimdi benim size sormak istediğim. domain içerisinde – olması çok şey değiştirir mi? Domaini Google yönergelerine göre site-adresi.com’dan siteadresi.com’a taşısam, yönlendirsem ve artık yeni domain üzerinden devam etsem kaybım ne olur? Kazancım ne olur? Uzun vadede, örneğin 1-2 yıl sonra hangisi baskın basar, yani uzun vadede karlı çıkar mıyım?

Teşekkürler, Saygılar.

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

SEO’ya Uygun Alan Adı Tercihi Nasıl Yapılmalı? için Yanıtlar

  • admin
    0
    Admin 23 Haziran 2015, 14:16

    Merhaba,

    Domain içerisinde (-)tire içermesi çok şeyi değiştirmez ancak bir ziyaretçi gözüyle bakarsam, tiresi olmayan aynı anahtar kelimeyi içeren bir site hem daha orijinal görünür hem de daha çok güvenirim. Tereli olan domani, tiresiz olana 301 yönlendirmesi yaparsanız herhangi bir kaybınız olmayacağını belirtmek isteriz.

SEO’ya Uygun Alan Adı Tercihi Nasıl Yapılmalı? Sorusunu Cevapla

SEO’ya Uygun Alan Adı Tercihi Nasıl Yapılmalı? ile Benzer SEO Yazıları

INSTAGRAM
add Takip Et