Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1287 Görüntülenme

Çogu webmaster forumlarında okudum ama fakat doğru yanlış bi türlü karar veremedim. Sizin bilginize dayanarak size sormak istiyorum Google artık SEO ve PR değerine önem vermiyor mu?

 • 1
 • 1
 • SEO'nun Google'deki Önemi için Yanıtlar

   admin
   Admin

   21 Eylül 2014, 21:35

   1

   Bu konuyla ilgili çok makale ve tartışma konuları açılıyor. Çokça bu tür sorular karşımıza çıkıyor. Bu sorunun açıkçası kötüye gitmesinin sebepleri de maniple edilen siteler, bu işi ticarete dökmek isteyen ve illegal para kazanmak isteyen site ve blog sahipleridir.

   Google ilk zamanları PR değerine çok önem veriyor ve kaliteli siteleri PageRank değerlerine göre sıralıyordu. Bunu açık olarak bilen kullanıcılar PR değerini maniple edebilmek, kolay yoldan PR alabilmek için Google'nin tüm açıklarını denediler ve Google artık PageRank değerlerindeki önemi bir o kadar düşürdü.

   Aynı işlemler SEO için de geçerlidir. Google SPAM ile savaş için algoritma düzenliyor, çoğu site ve blog sahibi daha nasıl iyi SPAM yapılır ve Google filtrelerine yakalanmadan SPAM yapabilmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Doğal olarak Google'da SEO konusunu tamamen maniple ederek kullanan siteleri iyice elemek için düzeyleri düşürmeye çalışıyor...

   Şunu unutmamak gerekir ki gerçekten siteye değer vererek yapılan SEO çalışması faydalı olmakta, Google'nin maniple etmeden alınan backlink ve rank değerleri etkili olmaktadır. SPAM olan sitenin PR10 olması bile değer konusunda hiçbir etki göstermemektedir.

  Cevapla

  SEO'nun Google'deki Önemi Sorusunu Cevapla