Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

6 sene önce  |  1259 Görüntülenme

Sosyal medyanın SEO'ya etkisi ne kadardır? Sosyal medyadaki hangi metrikler SEO için fayda sağlar ve nasıl bir strateji ile sosyal medyayı yönetmemiz gerekir?

 • 1
 • 1
 • SEO ve Sosyal Medya için Yanıtlar

   İsmail Sağdıç
   İsmail Sağdıç

   24 Nisan 2021, 05:27

   1

   Merhabalar, Sosyal medya üzerinden siteniz için Social trafik kazandırabilirsiniz. Kazandırdığınız trafik ile beraber sitenizde dönüşüm oranlarınızı Google Analytics üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. Dönüşüm oranlarınız ile beraber sitenize bir yararı olacaktır. Ancak SEO'ya birebir katkı sağladığını düşünmüyorum.
   Bol trafikli günler dilerim 🙂

   Roman Adamita
   Roman Adamita

   11 Kasım 2015, 08:54

   1

   Tugay bey

   Sosyal medya, SEO'nun neredeyse yarısından fazlasını kaplıyor diyebilirim. Kullanıcılara yarar sağlayan içerikler, göz çalan görseller/videolar mutlaka 2 kullanıcıdan birisi kendi sosyal hesabında paylaşır. Bu durum daha çok ziyaretçilerinizi anlamaktan geçiyor. Takipçilerinizi anlamaya başladığınız zaman, başarmaya başladığınız zamandır.

   Sosyal medya, sadece bir reklam aracı değildir. Sürekli kendi markanızın reklamını yaparsanız başarılı olma ihtimalisiniz en az yüzdeye inecektir. İnsanlara fayda sağlayacak içeriker üretip, viral çalışmalar yapmaya çalışın.

   Merak ettiğiniz başka soru/sorular varsa https://www.seohocasi.com/soru-cevap/ buradan cevaplanmış sorulara göz atabilirsiniz.

  Cevapla

  SEO ve Sosyal Medya Sorusunu Cevapla