Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1300 Görüntülenme

Sormak istediğim bir soru var şimdi WordPress oyun temalarında genelde oyna.php dosyasına çekilmekte oyunlar kullanıcı single.php de oyunu başlat butonu ile oyna.php ye yönlendiriliyor buda yazı sayfasında kalma süresini düşürüyor yani ziyaretçi girdiği gibi çıkmış oluyor oyna.php değerleniyor fakat bizim yazı sayfaları ile yarışmamız lazım o halde oyna.php dosyasının kullanılmadığı oyunun yazı sayfasında paylaşıldığı temalar SEO anlamında bizim için daha büyük katkı sağlar yanılıyor muyum? Sonuçta yazı sayfaları ile sıralamada yarışıyoruz önemli olan yazı sayfalarında ziyaretçinin uzun süre kalması değil mi?

 • 1
 • 1
 • SEO Php Arasında Hızlı Geçiş Sorunu için Yanıtlar

   admin
   Admin

   17 Temmuz 2014, 17:45

   1

   Çok ince bir detayı yakalamışsınız. Bu ince detayda sayfada durma oranı gerçekten düşüyor ve buradan olumsuzluk olacağını düşünüyorsunuz. Aslında böyle bir şeyi Google analytics bilgilerinde ve işlem ağaçlarında takip edebilirsiniz. Bu yapı sitenize zarar verecek yapıda ne yazık ki değildir.

   Ziyaretçi anlattığınız üzere single.php sayfasına girdiğinde eğer siteden çıkıyorsa bu bir sorundur. Az bekleyip çıkıyorsa yine bir sorundur. O sayfada bekleyip farklı sayfaya hızlı bir şekilde geçiş yapıyorsa da bu bir sorun değildir.

   Neden?

   Bu konu ilişkisi site içerisinde gezinme olarak gördüğünden dolayı herhangi bir sorun yaratmayacaktır. Eğer ziyaretçiyi oyuna giderken pek fazla dolaştırmak istemiyorsanız (ki bunu herkes ister) direkt oyunları single.php içerisinde yada oyna.php içerisinde toparlayın.

  Cevapla

  SEO Php Arasında Hızlı Geçiş Sorunu Sorusunu Cevapla