SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

SEO Siteleri Ne Yapmaya Çalışıyor?

0
Mehmet
Mehmet
Diğer 4 sene önce 244 Görüntülenme

merhabalar günaydın benim sorum öncelikle verilen hizmete saygı duyarak başlıyorum. Tebrikler diyerek soruma geçiyorum hocam örnekle başlayarak Google’ye SEO yazdığımda 3, 4, 5 gibi Google’ye reklam vermiş SEO ustaları çıkıyor. Buraya kadar her şey normal 🙂 Siteye girdimde büyük yazılarla 1 veya 2 ay gibi sürede istediğin anahtar kelimede sitenizin çıkacağını vaat ediyor. Buraya kadar da her şey normal 🙂

Kafama takılan soru işareti oldu. Madem SEO ustası olup da istediğiniz anahtar kelimede 1 veya 2 ay kısa sürede çıkmasını vaat ediyor kendi sitesini neden Google’ye reklam vererek çıkarıyor? Yani sitesini örnek SEO çalışması yaparak önce kendi sitesini çıkarmıyor üst sıralara:)) Sonrada “bu işin uzmanıyız, profesyoneliyiz” diyerek kafa karıştırıyorlar?

Eğer ki herhangi bir SEO ustası siteye optimizasyon yapıyor da madem Google’ye reklam vererek kendisi sitesini AdWords ta ön sıralara çıkarıyor. Banner reklamı verse bu kadar kafa karıştırmaz her şey normal derdim ama yok adam SEO yazdığında Google’ye en üstüne reklam vermiş. Gerçi herkesin paşa gönlü bilir ben 1 fikir olarak sordum size neyse kolay gelsin başarılarınız devamını dilerim sağlıcakla kalın…

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

SEO Siteleri Ne Yapmaya Çalışıyor? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 23 Haziran 2014, 13:51

  Merhabalar,

  Bilinçli tüketim olmadığı için, tüketicilerin eksik bilgilerinden istifade ederek kendilerine bir pazar oluşturma gayesindeler. Ancak sizin gibi bilinçli tüketiciler bu uyanıklığın farkına vararak bu sorunuzda olduğu gibi tepkinizi dile getirmektesiniz. Asıl olması gereken firmaların SEO bilgisini kendilerinde uygulayarak kanıtlamaya çalışmalarıdır.

  AdWords kullanarak kendi anahtar kelimesinde ve hedeflediği anahtar kelimelerde ilk sayfalara dahi yoğun rekabet içerisinde gelemeyen sitelerde müşterilerden aldığı bütçenin büyük bir kısmını aynı şekilde AdWords reklamlarına yatırmaktadır.

  SEO:http://www.SEOhocasi.com/ anahtar kelime rekabeti en yüksek kelimelerden biridir. Firmaların uyguladığı stratejiler (genelde strateji değil backlink paketleri) yetersiz kaldığı için sürekli olarak ücretli reklamları kullanmaktadır.

SEO Siteleri Ne Yapmaya Çalışıyor? Sorusunu Cevapla

INSTAGRAM
add Takip Et