Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  2623 Görüntülenme

SEO keywords nedir? Web sitem için keywords seçimini nasıl yapmalıyım?

 • 1
 • 1
 • SEO Keywords Nedir? için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   11 Haziran 2021, 15:20

   1

   Merhaba,

   SEO çalışmalarının ilk amacı, potansiyel müşterilerimizin aradığı kelimeler ve kelime öbekleri için arama motoru sonuçlarında iyi sıralarda yer almaktır. Bu kelimeler ve ifadeler "anahtar kelime" olarak adlandırılmaktadır.

   Web sitemizin yüksek bir sıralama elde etmesini sağlayan birden fazla faktör vardır. Ancak anahtar kelimeler, arama motorlarının web sitemizdeki sayfaların ne hakkında olduğunu anlamasına yardımcı olur. Bu durum, web sitelerin belirli yöndeki aramalar için uygun sayfaları sunmalarına ve kullanıcılarına bulmak istedikleri bilgileri sağladıklarından emin olmalarına olanak tanır.

   Web sitemiz için anahtar kelime seçerken, sayfa içerisinde anlatılan konunun ya da gösterilen herhangi bir ürünün en temel özetini belirlemek yararlı olacaktır.
   Seçilen anahtar kelime ilgili sayfada yer almıyorsa, kullanıcının arama ihtiyacını karşılayamaz ve web sitemiz SEO açısından kötü bi deneyim yaşar.

   SEO Hocası
   Seo Hocası

   24 Aralık 2019, 19:01

   1

   Ekibimizden Aydanur Tepe sizler için SEO Keywords Nedir sorusunu yanıtladı:

   Mustafa Uzun
   Mustafa Uzun

   10 Aralık 2019, 15:00

   1

   SEO keywords, kelime anlamı ile SEO(arama motoru optimizasyonu) kelimeleriniz demektir. SEO keywordslerine, sizin arama motorlarında görünür olmak istediğiniz kelimelerde denebilir. Belirlediğiniz keywordsler doğrultusunda bir içerik stratejisi oluşturup, gerekli optimizasyonları tamamladığınızda belirlediğiniz anahtar kelimelerde görünür olma ihtimaliniz yüksektir.

   Hangi SEO keywordslerine odaklanmanız gerektiğiyle alakalı olarak da ek bir bilgi vermek istiyorum.

   Yalnızca web siteniz görünür olsun diye kelimeler seçmeyin. Sektörünüze ve size katkı sağlayacak SEO keywordsler belirleyerek daha verimli bir çalışma yapabilirsiniz. Alakasız kelimeler belirlediğinizde verim oranınızın düşeceğinden emin olabilirsiniz.

  Cevapla

  SEO Keywords Nedir? Sorusunu Cevapla