SEO Hocası'na Sor

SEO Hocasına ve Diğer Sitelere Neler Oluyor?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Diğer SEO 6 sene önce 796 Görüntülenme

Merhaba ben SEOhocasının sıkı takipçisiyim aynı zamanda kendi sitelerimde var son 1 aydır sitelerim anahtar kelimelerinde sürekli yer değiştiriyor siteler yeni de değil. Dikkat ettim ki sizin siteniz SEOHocası eskiden SEO kelimesinde ilk sayfada üstlerde yer alırken şimdi sizde anahtar kelimelerinizde gerilemişsiniz. SEO ve benzeri anahtar kelimelerde daha önce hiç görmediğimiz aşina olmadığımız firma veya şahısların siteleri çıkıyor ilk sıralarda. Bu nasıl oluyor ? bu kişiler/firmalar spam mı yapıyor ? Aşırı backlink alarak mı bunu yapıyorlar ? Eski ve söz sahibi köklü sitelerin önüne nasıl geçiyorlar? Bu durum geçici mi? Google yine algoritmamı değiştirdi? Eminim sizinde merak ettikleriniz vardır ve bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim. Bu yeni çıkma sitelere dikkat ediyorumda mazileri fazla olmamasına ramen bir sürü backlink almışlar. Hani Google bu tarz siteleri affetmiyordu? Ceza veriyordu? Ben her zaman sitelerimi temiz güncel özgün tutmaya çalışırken, sitesini anahtar kelime ve spam ile dolduranlar nasıl oluyorda benden üst sırada yer alıyor?

SEO Hocasına ve Diğer Sitelere Neler Oluyor? için Yanıtlar

 • admin
  Admin 28 Nisan 2014, 15:14

  Merhabalar Murat Bey.

  Bilhassa SEO anahtar kelimesi üzerinde, diğer bir konuda yeni açılan, içeriği tam güncellenmemiş, backlink konusunda düzensiz ve etik olmayan çalışmalar yapan sitelerin güncelliği ve bu hacimde yükselmeleri açıkçası olağan dışı bir durum.

  Etik olmayan çalışmalar sonradan organik olacak hale getirilmeye ve ufak ufak kaldırılmaya çalışıp yükselmelerinde kalıcı olacağını zanneden firmalar ve başka sitelere zarar vererek yükseleceğini, o sitenin prestijini zedeleyeceğini düşünmeden yapılan anti-SEO çalışmaları da mevcut.

  Evet, anahtar kelimemiz üzerinde gerileme yaşıyoruz. Bizim gibi köklü ve güçlü sitelere yapılan zararlı kelimelerden içerikler ve bağlantılar, çapı belli olmayacak şekilde günde yüzlerce gelen bağlantılar mevcut. Bu zararlı bağlantılarda hergün yüzlercesi gelince ister istemez ne yazık ki etkili oluyor.

  Google bu tarz siteleri muhakkak cezalandıracaktır. Bu cezalandırmalar uzun süreçte yada kontrol dışına çıkılan süreçte görülecek ve hissedilir biçimde değişim olacaktır.

  Temiz ve özgün olan siteler daima SEO:http://www.SEOhocasi.com/ konusunda kazanacaktır. Süreç uzasa dahi kalıcı olacak olan site daima özgün, temiz içerik ve backlink içeren sitelerden yana olmaktadır.

Cevapla

SEO Hocasına ve Diğer Sitelere Neler Oluyor? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla