Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1246 Görüntülenme

Kitap kırtasiye ve Teknoloji Alanında Yer Alan E-Ticaret sitemizde SEO çalışması yapmak istiyorum, öncelik olarak neyden başlamalıyız ve neler yapmalıyız konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

 • 1
 • 1
 • SEO Çalışması Başlangıç için Yanıtlar

   admin
   Admin

   3 Ocak 2015, 13:13

   1

   Merhabalar Mustafa Bey;

   E-ticaret sitelerinde SEO çalışması yapmak için öncelikle ürün ve kategori isimlerinin, sayfa yapılarının düzgün ve SEO ya uyumlu olması gerekmektedir. SEO çalışmaları sadece site dışı olmadığı için ve site içi çalışmaların %45 lik bir dilimini etkilediği için dolayısı ile SEO çalışmalarına öncelikle site içerisinden başlamanız gerekecektir. Site içi çalışmalarda gerekli düzenlemeler yaptıktan sonra site dışı çalışmaları için en önemli nokta rakiplerinizi iyi analiz etmek olacaktır.

   Hedefinizi ilk sayfa olduğu için dolayısı ile ilk sayfadaki siteler sizin rakipleriniz olduğu için bu siteleri anahtar kelime arama sonuçları vasıtasıyla özellikle backlink ve çalıştığı kelimeler olarak iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Bu noktada şu şekilde bir ipucu verebilirim, backlink sayısı değil backlink kalitesine odaklanmanız ve çalışmalarınızı doğallık çerçevesi içerisinde bu şekilde devam ettirmeniz gerekmektedir. Yani 250 adet niteliksiz backlink yerine, 20 adet kaliteli backlink daha fazla olumlu etki gösterecektir. Bu nedenle çalışmalarınızı bu doğrultuda koordineli bir şekilde devam ettirmeniz gerekecektir.

  Cevapla

  SEO Çalışması Başlangıç Sorusunu Cevapla