Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1454 Görüntülenme

Ben SEO ayarlarını yeni yeni öğrenmeye ve uygulamaya çalışıyorum. Ürün SEO kısmı yazarken örnek olarak (halılı, basklılı, paspas, modelleri, toptan) bu şekilde mi yazmam daha doğru başlık olarak örnek (Audi A6 Halılı Paspas) yazıyorum doğrumu yapıyorum bu konu için bana yardımcı olma şansınız var mıdır?

 • 1
 • 1
 • SEO Ayar kısmı ile ilgili için Yanıtlar

   Mustafa Uzun
   Mustafa Uzun

   3 Haziran 2021, 13:35

   1

   Merhaba,

   Öncelikle belirtmiş olduğunuz kelimeleri nerde kullandığınız bu konuda öneme sahiptir. Fakat mevcut Google algoritmalarında title, description gibi kriterlerde ard arda anahtar kelime kullanımı yanlış bir stratejidir. Cümle kurar gibi anahtar kelimeyi kullanmanız daha sağlıklıdır, yani sizin yaptığınız gibi. Meta keywords ile alakalı olarak bu kriter artık Google tarafından sinyal olarak algılanan veya sayfa için bir değer olan kriter değildir ve kullanımdan kalkmıştır. Title ve description gibi alanlarda da anahtar kelimenizin yanına kullanıcı için tetikleyici ve dikkat çekebilecek anahtar kelimeler koymanız tıklalarınızı arttıracaktır.

   admin
   Admin

   12 Ocak 2015, 13:31

   1

   Merhaba,

   Bahsettiğiniz SEO ayarları eğer meta description gibi bir açıklama ise ikinci örnekteki açıklama cümlesi en doğru kullanım şeklidir. Ancak meta keywords veya tags kullanımıysa bu durumda anahtar kelimeleri virgülle ayırarak girmenizi öneririz. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki Google'ın son algoritmalarına göre meta keywords kullanılmaması gerekmektedir. Bu sebeple cümle yapısındaki SEO ayarlarını konu ile ilgili bir cümle olacak şekilde doldurmanız yeterlidir. Virgülle ayrılacak şekilde anahtar kelimelerin listelenmesi spam algısı oluşturacaktır.

  Cevapla

  SEO Ayar kısmı ile ilgili Sorusunu Cevapla