SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

SEO Ayar kısmı ile ilgili

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
7 sene önce 1013 Görüntülenme

Ben SEO ayarlarını yeni yeni öğrenmeye ve uygulamaya çalışıyorum. Ürün SEO kısmı yazarken örnek olarak (halılı, basklılı, paspas, modelleri, toptan) bu şekilde mi yazmam daha doğru başlık olarak örnek (Audi A6 Halılı Paspas) yazıyorum doğrumu yapıyorum bu konu için bana yardımcı olma şansınız var mıdır?

SEO Ayar kısmı ile ilgili için Yanıtlar

 • Mustafa Uzun
  Mustafa Uzun 3 Haziran 2021, 13:35

  Merhaba,

  Öncelikle belirtmiş olduğunuz kelimeleri nerde kullandığınız bu konuda öneme sahiptir. Fakat mevcut Google algoritmalarında title, description gibi kriterlerde ard arda anahtar kelime kullanımı yanlış bir stratejidir. Cümle kurar gibi anahtar kelimeyi kullanmanız daha sağlıklıdır, yani sizin yaptığınız gibi. Meta keywords ile alakalı olarak bu kriter artık Google tarafından sinyal olarak algılanan veya sayfa için bir değer olan kriter değildir ve kullanımdan kalkmıştır. Title ve description gibi alanlarda da anahtar kelimenizin yanına kullanıcı için tetikleyici ve dikkat çekebilecek anahtar kelimeler koymanız tıklalarınızı arttıracaktır.

 • admin
  Admin 12 Ocak 2015, 13:31

  Merhaba,

  Bahsettiğiniz SEO ayarları eğer meta description gibi bir açıklama ise ikinci örnekteki açıklama cümlesi en doğru kullanım şeklidir. Ancak meta keywords veya tags kullanımıysa bu durumda anahtar kelimeleri virgülle ayırarak girmenizi öneririz. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki Google’ın son algoritmalarına göre meta keywords kullanılmaması gerekmektedir. Bu sebeple cümle yapısındaki SEO ayarlarını konu ile ilgili bir cümle olacak şekilde doldurmanız yeterlidir. Virgülle ayrılacak şekilde anahtar kelimelerin listelenmesi spam algısı oluşturacaktır.

Cevapla

SEO Ayar kısmı ile ilgili Sorusunu Cevapla

SEO Ayar kısmı ile ilgili ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla