Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  1885 Görüntülenme

SEO Analyst nedir? SEO Analyst'in görevleri, uzmanlık alanı hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.

 • 1
 • 1
 • SEO Analyst Nedir? için Yanıtlar

   SEO Hocası
   Seo Hocası

   25 Aralık 2019, 18:26

   1

   Ekip arkadaşımız sizler için SEO Analyst Nedir sorusunu yanıtladı:

   Seo Hocası
   Seo Hocası

   27 Kasım 2019, 14:21

   1

   öncelikle sorunuz için teşekkür ederiz SEO Analyst Türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu Analisti olan, teknik, mobil, içerik ve yaratıcı bağlantı stratejileri geliştiren ayrıca SEO stratejileri geliştirme işlemlerinden sorumlu kişilerdir. Müşterisine SEO çalışmalarının amacını ve önemini raporlar oluşturarak ileten ve müşteri tarafından alınan aksiyonları kontrol eden danışmanlar olarak tanımlayabiliriz. Ayrıca SEO Analyst’in hangi konularda SEO çalışması gerçekleştirdiğini incelemek isterseniz https://www.seohocasi.com/seo-uzmanligi-nedir/ adresinde yer alan içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

   SEO Analyst’in görevlerini aşağıda maddeler halinde listeliyorum.
   Var olan içeriği optimize eder, içerik geliştirme stratejileri uygular ve müşteriye yeni fırsatlar sunacak bir anahtar kelimesi araştırması gerçekleştirir.
   Web sitesinde yer alan sayfalarda ki öğeler ve yapılar hakkında SEO analizi gerçekleştirerek önerileri müşteriye sunar.
   SEO Analyst, müşterinin SEO hedeflerini anlar ve hedefler doğrultusunda koordineli olarak bağlantı kuran kampanyaları uygular.
   SEO, arama motoru, sosyal medya, internet pazarlamacılığı trendleri ve gelişmelerine ayak uydurarak sitede uygulanabilecek bir gelişme var ise bu konuda müşteriye bilgilendirmeler yapar.
   Proje geliştirme, zaman çizelgeleri ve projede ki sonuçlar konusunda Sr. SEO Analyst ve yönetimle iletişim halinde olarak doğrudan raporlama işlemlerini gerçekleştirir.
   Şirket içerisindeki gelişime ve kişisel gelişimine yön verecek toplantılara katılır. Bu toplantılardan elde edilen çıkarımları ekip arkadaşlarıyla paylaşır.
   SEO Analyst, müşteriye belirli aralıklarla gerçekleştirilen çalışmalar hakkında detaylı rapor sunarak bu süreçlerdeki gelişmeyi gözler önüne serer.

   SEO Analyst unvanına sahip olan kişilerin uzmanlık alanlarına bakacak olursak; Arama Motoru Optimizasyonu'nda deneyim sahibi olan, raporlama ve ölçümleme araçlarını kullanabilen, anahtar kelime analizi için gerekli olan araçları daha önceden kullanmış olan ve HTML / CSS yeteneğiyle birlikte programlama bilgisine sahip olan kişiler bu alanda öncelik kazanıyorlar. Ayrıca güçlü iletişim becerisi, takım çalışmasına uyumluluk gibi kriterlerde uzmanlık alanları içerisinde yer alıyor.
   SEO uzmanı olmak için yapılması gerekenlerin listelendiği içeriğimizi incelemek isterseniz https://www.seohocasi.com/seo-uzmani-nasil-olunur/ adresinde yer alan yazımızı inceleyebilirsiniz.

  Cevapla

  SEO Analyst Nedir? Sorusunu Cevapla