Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

10 sene önce  |  1225 Görüntülenme

SEO hizmeti veren ajanslar, kelime bazlı anlaşma yaptıktan sonra Google aramalarında sıralamayı yükseltmek için hangi yolları izliyorlar.

 • 1
 • 1
 • SEO ajanslarının SEO teknikleri için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   28 Mayıs 2021, 11:23

   1

   Merhabalar,

   Bu konuda ajanslar genelde farklı teknikler izlemektedir.
   Bizim tercih ettiğimiz ve en güvenilir olan yol, adım adım web site üzerindeki her sorunu tespit ederek ve inceleyerek ilerlemek ve bu tespitleri karşı tarafa iletmektir.

   Bu adımlar içerisinde site ve rakip site anahtar kelime araştırma/karşılaştırmaları, site içi SEO analizi ve çözümleri, site dışı SEO çalışmaları (zararlı backlinkerin tespiti ve doğal backlinkler), sosyal medya çalışmaları, site tasarımında bulunan hataların raporlanması gibi önemli unsurlar yer almaktadır.

   Bu noktada dikkat etmemiz gereken, bir anda yükselmek kulağa cazip gelse de yavaş ve sağlam ilerlemek her zaman kalıcılık sağlar.

   Bu nedenle SEO çalışmaları için bir ajansla anlaşırken hızlı yükseliş vaad ediyorlarsa uzak durmanızı öneririz.

   admin
   Admin

   4 Nisan 2014, 09:17

   1

   Merhaba Mert bey, öncelikle birçok ajansın çalışma şeklide farklıdır. Bu noktada çok etik olmayan ve etkili olmayan yollar da izlenebilmektedir. SEO Hocası olarak zaman zaman bu konuda uyarılarda bulunsak da maalesef halen bu durumun önüne geçebilmiş değiliz. Öncelikle biz link alımlarıyla ile hızlı ve geçici yükselmeleri kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Bunun yerine kalıcı, doğal ve alakalı backlinkler ile sosyal medya ağırlıklı çalışmaları uygulamaktayız. İlk etapta site içi analizler yapılmalı, site içindeki SEO hataları düzeltilmelidir. Sonrasında ise sektör ve rakipler incelenerek bir yol haritası çıkarılmalı ve SEO stratejisi belirlenmelidir. Bundan sonra sektörün ihtiyaçlarına yönelik backlink çalışmalarına başlanmalıdır.

  Cevapla

  SEO ajanslarının SEO teknikleri Sorusunu Cevapla