Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

6 sene önce  |  1356 Görüntülenme

uzun zamandır araştırdığım ve tam anlamıyla sonuca doğru ilerleyemediğim birşeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. SEO ajansı müşterilerine nasıl ulaşır? bu konu hakkında görüş ve önerilerinizi nelerdir?

 • 1
 • 1
 • SEO Ajansı Müşterilerine Nasıl Ulaşır? için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   21 Nisan 2021, 13:40

   1

   Bu sorunuzu "müşteri adaylarına nasıl ulaşır?" olarak yazmak istediğinizi düşünüyorum.

   Bir kullanıcı olarak telefon numaranızı arayan özel numalar ile görüştüğünüzde nasıl bir davranış sergilediğinizi hatırlayın. Genellikle vaktinizi almalarını istemeyerek mümkün olduğunca kısa bir görüşme ile aramayı sonlandırma eğiliminde olacaksınız. Çünkü bu tür kurulan iletişimler genellikle kullanıcının hiç ihtiyacı olmayan bir anda gerçekleşen aramalardır. Günümüzdeki kullanıcıların hizmet alma eğilimlerine baktığımızda ise, kullanıcılar özellikle son birkaç yıldır mobil cihazlarla bilgiye daha çabuk ve istediği zamanda ulaşabilmektedir. Bu durumda yapılan iş ne olursa olsun, daima erişilebilir olmak dönüşüm için en doğru işlemdir.

   Bu anlattıklarımdan yola çıkarak, herhangi bir ajansın müşteri bulmak için spam mailler, telefon görüşmeleri vb. gibi çalışmalar yerine hedef kitlesinin bulunduğu platformlar, hizmetinize ulaşmak için yaptığı arama yöntemleri vb. gibi verilere odaklanarak marka bazlı bir çalışma gerçekleştirmeniz ajansınızın itibarı için de maksimum düzeyde olacaktır.

   Örneğin, hedef kitleniz iş insanlarıysa Linkedinde reklam ve paylaşımlar ile gerekirse özel hedeflemeler ile aktif olarak, bilinmeyen bir sektörde iseniz yapılan Google aramalarının tespiti ile, sosyal medya, billboard, outdoor, tv reklamları, viral reklamlar vb. gibi çalışmalar ile markanıza insanların ulaşabileceği platformlar üzerinden gerekli çalışmaları yaptığınız ve marka itibarınızı koruyup yükselttiğiniz sürece siz müşteri adaylarına değil, müşteri adayları size ulaşmaya başlayacaktır.

   Mustafa DURNA
   Mustafa Durna

   27 Mart 2018, 11:24

   1

   SEO ajans müşterilerine ulaşmaz, müşteriler markalarında yüksek konumlara gelmek istediği zaman tarafımıza ulaşırlar.

  Cevapla

  SEO Ajansı Müşterilerine Nasıl Ulaşır? Sorusunu Cevapla