Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  2147 Görüntülenme

Ücretsiz olarak açtığımız blogspot ve WordPress gibi ücretsiz sitelerden paravan blog ağı oluşturmak istedik. Ancak özgün içerikler girmemize rağmen hemen link çıkışı ve 3 den fazla link çıkışı yaptık. Muhtemelen bu bloglar Google gözünde çöp siteler olarak gözükmekte. Bu içerikleri temizleyerek yeniden özgün içerikler ile ve de 1 adet link çıkışı yaparak acaba çöp siteden kurtulabilir miyiz? Yoksa blogları tamamen mi kapatmamız gerekir? Malum çöp siteden link almak ana domaine zarar verir muhtemelen.

 • 1
 • 1
 • Paravan Blog Nasıl Kullanılır? için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   29 Eylül 2015, 15:20

   1

   Merhabalar Berk Bey;

   Paravan bloglar ana siteyi desteklemek amaçlı kullanılmalıdır. Ana siteye etki gösterebilmesi için ise paravan blogların belirli bir SEO gücü olması gerekir. Bu gücü ücretsiz bloglar yerine açacağınız normal siteler üzerinden daha fazla kazanabilirsiniz.

   Açılan ücretsiz paravan bloglarda ise hemen link çıkışı yapılmamalıdır. Öncelikle içerik olarak blogu zenginleştirmeli ve düzenli içerik girişi yapıldığını Google'ın farketmesi gerekecektir. Doğrudan blogu açar açmaz gireceğiniz yazıdan link çıkışı yapılması sizin de dediğiniz gibi ana siteye zarar verecektir. Bunun için blogu kapatıp yeni bir blog açmak da bir yöntemdir. Ancak blog ismi yada içerik yazıları gibi nedenlerden dolayı blogu kapatmak istemiyorsanız blogunuza girdiğiniz yazılardaki linkleri kaldırabilirsiniz. Böylelikle linkleri temizleyip bir süre daha linksiz içerik girişi yaparak sitenizin ziyaretçilere faydalı bilgiler veriyor izlenimi yaratmalısınız. Paravan blogunuza da bir takım çalışmalar yaparak örneğin sosyal medya çalışmaları yaparak blogunuzu destekleyebilirsiniz. Unutmayın, ana sitenizi destekleyen site ne kadar otoriter ve kullanıcılara fayda sağlayan bir site ise ana sitenize de bu oranda katkı sağlayacaktır.

  Cevapla

  Paravan Blog Nasıl Kullanılır? Sorusunu Cevapla