Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  4039 Görüntülenme

edu.tr ve gov.tr uzantılı sitelerden nasıl backlink elde edilir? Bundan da önemli bu işlemlerin faydası veya zararı var mıdır?

Teşekkürler SEO Hocası

 • 1
 • 1
 • Edu ve Gov Backlink için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   7 Ekim 2015, 07:43

   1

   Edu ve Gov.tr uzantılı backlinkler oldukça kalitelidir. Çünkü bu tür uzantılar devlet yönetimindedir ve sadece üniversite kurumlarına verilmektedir. Bu sebepten ötürü bu siteler oldukça kaliteli ve link alımı olarak kolay link alınamadığı için backlinkleri de değerli olarak kabul edilmektedir. Bu tür sitelerden normal şartlarda backlink alımı yapamazsınız. Eğer üniversitelerin forum bölümleri varsa bu bölümlerden göndereceğiniz yazılar vasıtasıyla backlink alabilirsiniz veya ünversiteye & üniversite ders içeriklerine yönelik bir web siteye sahipseniz üniversiteye mail atarak siteleri üzerinde size de yer vermelerini rica edebilirsiniz.

   Ek olarak bazı platformlar üzerinde edu ve gov tarzı backlinklerin satışı yapılmaktadır. Bunların bir kısmı hacklink ( website sahibinin izni olmadan, siteyi hackleyip bu yoldan alınan backlink türü ) dediğimiz yöntemlerle alınmış backlinkler olduğu için bu tür paketlerden uzak durmanızı öneririm. Yurt dışına ait gov ve edu uzantılı backlinkler profiller üzerinden verildiği için ve herkes rahatça bu tür profilleri açıp backlink alabildiği için bazı siteler çöp durumundadır. Bu tür sitelerden çok fazla link çıkışı olduğu için kalitesi de düşmüştür ve bunlardan da uzak durmanızı tavsiye ederim.

  Cevapla

  Edu ve Gov Backlink Sorusunu Cevapla