Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

13 sene önce  |  1914 Görüntülenme

Bir sitenin otoriter yani Trustrank degeri nasıl ögrenilir ve bu deger Pagerank gibi belli bir süredemi degişir? mesela her 3 ay da 1 Trustrank degeri güncellenir böyle mi

 • 1
 • 1
 • Otoriter Site Nasıl Olunur? için Yanıtlar

   the_joker
   The_joker

   29 Ekim 2010, 22:08

   1

   Bu zamanla olmaktadır. Kısa süre önce buna benden sahip oldum. Ancak sitemin o anki durumu şu idi. Sitem tam 6 aylık sürekli güncel ve açıktı. Hiçbir link cıkışı yapmadım ne dahili ne harici. Gerekli derecede backlink aldım aşırıya kaçmadım. Bunun sayesinde Google beni ödüllendirdi.

   Weblog
   Weblog

   14 Ağustos 2010, 14:30

   1

   Google araçlarını, özellikle site yöneticisi aracını kullanmak otoriter site olmak yolunda bir adımdır. Aslında bu mantığa bende inanmıyorum fakat, birkaç web sitem böyle olunca bende inanmaya başladığım birşey. Zaten site yöneticisini kullanarak alt bağlantılarda gösterilmesini istemediğiniz linkleri engelleyebiliyorsunuz.

   admin
   Admin

   17 Temmuz 2010, 12:55

   1

   Otoriter site, anahtar kelime aramasında alt bağlantılarıyla gösterilen sitedir. Bu şekilde gösterilmesinde Trustrank in etkisi çoktur. İyi bir SEO ve backlink de önemlidir.
   Trustrank için, benzer içerikli nitelikli backlinkler gerekir. Trustrank Google gözünde güvenoyudur. Otoriter bir siteden alınan linkler de bu güveni pekiştirir. Trustrankı yüksek siteler, çoğu yanlış uygulama da bile filtreye girmezler. Trustrank- - Pagerank değeriyle ilişkilidir ve birbirine yakın değerlerdir. Güncellenmesi için kesin bir süre yoktur, ancak pagerankdaki gibi belirli aralıklarda değişir. Mozrank'da Trustrank değerine yakın bir değerdir. Dolayısıyla referans olarak kullanılabilir. Bir diğer Trustrank belirleme ölçütü ise, SEOhocasi.com -site:SEOhocasi.com aramasında çıkan sonuç sayısıdır. Bu sonuç sayısı ne kadar fazla ise, Google gözünde o site güvenilirdir.

  Cevapla

  Otoriter Site Nasıl Olunur? Sorusunu Cevapla