Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1320 Görüntülenme

Yerel bir şehrin "Çiçek" kategorisinde anahtar kelimelerinde ilk 3 sırada olan bir sitem var. Diğer bir markamız için yine aynı yerel çiçek kategorisinde açtığım 2 haftalık bir site daha var. 2 hafta olmasına rağmen %100 özgün içerik ve yine özgün farklı tanıtım yazıları ile site şu an ilgili anahtar kelimelerinde 2.sayfadan giriş yaptı. İlk sitemden nasıl yararlanabilirim? Footer link mi alsam yoksa yüzlerce ürünün altına farklı farklı cümlelerle anahtar link üzerinden yeni siteye çıkış mı yapsam? Kısacası otoriter bir siteden yeni site nasıl faydalanır diyebiliriz?

 • 1
 • 1
 • Otoriter Rakipten Yeni Bir Site Nasıl Faydalanır? için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   29 Temmuz 2015, 14:23

   1

   Merhabalar Kadir Bey;

   Yeni açtığınız sitenin kısa süre içerisinde 2. sayfadan sıralamalara giriş yapması oldukça iyi bir gelişme olmuş. Sitenizin tamamen özgün ve güncel olmasının meyvelerini kısa süre içerisinde toplamışsınız. Bunu devam ettirmek için ise site dışı SEO çalışmalarına daha fazla ağırlık vererek sitenizin SEO gücünü arttırmalısınız.

   2 siteniz de aynı sektörde hizmet verdiği için rakip olarak görülecektir. Sektöründe lider bir sitenin diğer rakip firmayı referans göstermesi arama motorları nezdinde oldukça iyi bir gelişme olacaktır. Ancak bu referansı doğal yollar ile göstermelisiniz. Footer, sidebar gibi doğal olmayan backlink çalışmaları yerine siteden bir yazı içerisinden sektörel kelimede diğer sitenize link vermek çok daha faydalı bir çalışma olmuş olacaktır. Bu link çıkışları sizin de dediğiniz gibi yüzlerce kelimeden olmamalıdır. Bu çalışma yine doğal olmayacaktır. Ayarında link çıkışları ile sitenizi bu site üzerinden destekleyebilirsiniz. Bunun dışında site dışı çalışmalara da ağırlık vererek 2. sayfadan daha üst sıralarda yer almasını sağlayabilirsiniz.

  Cevapla

  Otoriter Rakipten Yeni Bir Site Nasıl Faydalanır? Sorusunu Cevapla