Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  2454 Görüntülenme

Niche sitenin; kelime araştırma vb. Aşamasından Google'de 1.sıraya yükselmesine kadar uygulanması gereken 2014 yılının SEO stratejisi nasıl olmalıdır? Niche siteler, Google tarafından bundan sonraki güncellemelerde otorite blogların gerisine atılması olasılığı nedir? Long tail SEO niche sitelerde uygulansa ne kadar sürede yanıt alınır? Niche sitenin ilk sayfa ve sıralarda kalıcı olmasını nasıl sağlarız

 • 1
 • 1
 • Niche site SEO stratejisi? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   22 Nisan 2014, 15:31

   1

   Merhabalar Serdar Bey.

   Öncelikle Niche bilmeyenler için özetleme; rekabeti az olup yayınlanan reklamlar için tıklanma ücretleri yüksek olan sektörlerdir. Bu sayede hızlı başarı elde edilerek yüksek kazançlar hedeflenmektedir. Daha çok Google Ads geliri odaklı bir stratejik tercihtir.

   Genel olarak çalışma stratejisi bakımından diğer sitelerle bir farklılık bulunmamaktadır. Üstelik rekabetin çok zor olmaması yani özetle keşfedilmemiş sektörler olması sebebiyle kolayca SEO çalışması uygulanabilmektedir.

   Yapmanız gereken en önemli konu, Niche sektöre yönelik tüm anahtar kelimeleri Google Insights ve Keyword Planner aracılığıyla tespit edip tüm kelimelere yönelik özel içerik sayfaları oluşturmanız ve site içi link inşaasını güçlü tutmanızdır.

   Google belirli periyodlarla algoritmalarını güncellemektedir. Bir dönem blogspotlar öncelikliydi, bir dönem yeni domain olmasına rağmen tam uyumlu domainler önemliydi. Ancak Google her algoritmasını kötüye kullanılan alanların önüne geçmek için oluşturmaktadır. Dolayısıyla otoriter bloglar eğer spama kaçacak tanıtımlara ağırlık vermeye başlarsa yeni bir algoritma bunlara önlem alacak nitelikte gelecektir. Bu sebeple spamvari bir çalışma oluşturmayan kullanıcı memnuniyeti sağlayan her SEO çalışması uzun vadeli başarı elde edecektir.

   Konuyla ilgili olarak keşfedilmemiş bir alan, geleceğe dönük bir projeyle ciddi kazançlar elde edilebilecek bir yatırım olan örnek olarak elektrikli otomobil sektörünü ele alabiliriz. Bu konuyla erken bir davranışla ilk sıralarda kalıcı olmasını sağlayabilir, sektör gelişip rekabet sınırlarını zorlamaya başlamadıkça sıranızı korumaya devam edersiniz. Aynı zamanda bu alanda milyonlarca yatırım yapan büyük firmalarla ciddi rakamlarla reklam anlaşmaları yapma imkanı bulabilirsiniz.

   Long tail SEO konusunda da örnek olarak eğimin yüksekten indiği içeriklerle;

   1 - Elektrikli otomobil
   2 - Elektrikli otomobil fiyatları
   3 - Elektrikli otomobil satan bayiler
   4 - İstanbul elektrikli otomobil satış fiyatları

   Long tail SEO içerisinde de başarı elde edilmesi için tüm bu kelimelere özel sayfalar oluşturup bu kelimelere özel içerikler yazmanız bile tek başına yeterli olacaktır.

  Cevapla

  Niche site SEO stratejisi? Sorusunu Cevapla