Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1344 Görüntülenme

Google diyor ki; mobil siteler duyarlı web tasarım olmalı. URL yapıları tek olduğu için bunun üzerinde özellikle duruyor. Buna rağmen firmalar neden hala subdomainler veya ayrı bir dizin açarak mobil sitelerini oluşturuyorlar?

Teşekkürler
iyi çalışmalar

 • 1
 • 1
 • Mobil Siteler Neden Subdomainlerde Kuruluyor? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   8 Haziran 2015, 13:45

   1

   Google bir web sitesine mobil girişlerin olduğunu bilerek web sitelerinin "mobil sitelere duyarlı tasarım olmaları" konusunda hem Google WebMaster Tools bildirisi hem de kendi içerisinde ürettiği formlar ve bilgilendirme mesajlarıyla belirtmektedir.

   Burada tam olarak Google'nin istediği web sitesinin benzer renkleri ve tasarımları göstererek uygun bir mobil site oluşturulması. Bu oluşturma ise responsive mantığıyla ya var olan site üzerinde düzeltme yada farklı bir subdomain yada sayfa ile mobil kullanıcılara özgün sayfa oluşturmasını hedeflemektedir.

   Sistem dosyaları mobil girişlerin bir çoğunu mobil sayfalara yönlendirebildiği için (.htaccess vs.) bir web sitesinin mobil sayfaları yada mobil sitesinin aynı site yada subdomain üzerinde gösterilmesi herhangi bir sorun yaratmamaktadır.

  Cevapla

  Mobil Siteler Neden Subdomainlerde Kuruluyor? Sorusunu Cevapla