SEO Hocası'na Sor

16 adet domaine 16 adet site

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Domain Kriterleri 6 sene önce 665 Görüntülenme

Merhaba,
16 adet domaine 16 adet site yapıcam hostingleri farklı firmalardan alıcam ipler farklı olsun diye burda kafama takılan nokta web yöneticelrinden bir gmail hesabı ile hepsini yönetmem SEO ya olumsuz etki yaparmı benzer sektörden siteler nasıl bi yöntem kullanmam daha iyi olur.
herbirine 1 gmail hesabı açmayı ve 16 telefon hattı ile onay almayıda düşündüm ama bu sefer norton vb…kodlar için tek hesap var yada siteyi yönettiğimiz pc ve ip aynı nasıl çıkıcaz bu işin içinden
Teşekkürler.

16 adet domaine 16 adet site için Yanıtlar

  • admin
    Admin 3 Nisan 2014, 06:11

    Merhaba Yusuf bey, öncelikle SEO hosting firmaları var bu sayede tek firmadan farklı iplerle yayın yapacak şekilde hosting satın alıp, her domaini farklı bir hostingde barındırabilirsiniz. Dolayısıyla bu farklı firmalar karmaşıklığını ortadan kaldıracaktır. Google artık şuna bakmaktadır, tüm domainlerin hostingi tek yerde de olsa ip adresi aynı da olsa hepsi faydalı siteler ve kullanıcılar tarafından tavsiye edilip paylaşılıyorsa bu faydalı sitedir ve SEO kalitesi iyi olmalıdır diye düşünür. Ancak ayrı kişiler adına alınmış olsa bile, ayrı hostinglerde bulunup farklı domainlerle yayında olup farklı webmaster araçlarından onaylanmış olsa bile, kaliteli içerik üretmiyor ve kullanıcılar tarafından beğenilmiyorsa SEO açısından kaliteli bir site olamayacaktır. Dolayısıyla buradaki ana kriter sitenin faydalı olması ve paylaşılabiliyor olmasıdır.

Cevapla

16 adet domaine 16 adet site Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla