Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  1197 Görüntülenme

Merhaba makalelerinizi yeni takip başladım ve bana yardımcı olacağınızı düşündüm bitkisel ürünler üzerine bir sitem var ve ilgili kanunlar gereği ürünlerin nelere faydalı olduğunu yazmaktayım ve makale üretmekte biraz sıkıntılıyım. Makale olmadan da Seo'nun pek bir anlamı olmuyor. Bu konuda nasıl bir yol izlemem gerek SEO açısından fikirlerinizi alabilir miyim? teşekkürler şimdiden.

 • 1
 • 1
 • Makale Üretmekte Sıkıntı Yaşıyorum Ne Yapabilirim? için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   28 Mayıs 2021, 16:36

   1

   Merhaba,

   Özgün içerikler Google için oldukça önem taşımakta ve arama sonuçlarındaki sıralamalarımızı büyük ölçüde etkilemektedir.

   Makale yazarken dikkat edebileceğiniz bazı unsurlar şunlardır:

   - Arama motoru dostu bir başlık oluşturun:

   Başlığınıza konunuzla ilgili 1-2 anahtar kelime ekleyin ve anahtar kelimelerinizi başlığınızın ilk 65 karakteri arasına yerleştirin. Aynı zamanda başlığınızı kısa tutun.

   - Yazı özetinizi optimize edin:

   Özetinizin ilk iki cümlesine temel bulguları ve anahtar kelimeleri yerleştirin. Unutmayın ki arama motoru sonuçlarında normalde yalnızca ilk iki cümle görüntülenir.
   Anahtar kelimelerinizi 3-6 kez tekrarlayın. Özetinizin amacının araştırmanızın kilit noktalarını açık ve net bir şekilde ifade etmek olduğunu unutmayın.

   - Makaleniz boyunca anahtar kelimeler kullanın:

   Anahtar kelimeleri başlığınıza (1-2), özetinize (2-3) ve anahtar kelime alanlarına (5-7) ekleyin. Aynı zamanda anahtar kelime araçlarından alternatif anahtar kelimeler bulun ve yazınızı bu anahtar kelimelere göre şekillendirin.
   Anahtar kelimelerinizin makale içinde doğal ve bağlamsal olmasına özen gösterin. Google, sürekli peş peşe tekrarlanan anahtar kelimelerden hoşlanmaz ve sayfa indeksinizi kaldırabilir.

   Bu kriterleri baz alarak kendinizi makale yazma konusunda zamanla geliştirebilirsiniz. Yazacağınız makalenin konusunu belirledikten sonra bu unsurlarla içeriğinizi şekillendirmeye çalışın. Aynı zamanda yerli ya da yabancı kaynaklardan, yazacağınız konuyla ilgili içerikler okuyup, ilham alıp, kendi yorumunuzu katarak özgün bir şekilde makale üretebilirsiniz.

   Eğer zorlanırsanız, içerik üreticilerinden destek almak bir diğer çözüm olacaktır.

   Mustafa DURNA
   Mustafa Durna

   6 Nisan 2018, 08:54

   1

   makale olmadan gerçekten yol kat etmeniz çok zor bu sebeple içerik yazdırma yöntemini tercih edebilirsiniz.

  Cevapla

  Makale Üretmekte Sıkıntı Yaşıyorum Ne Yapabilirim? Sorusunu Cevapla