SEO Hocası'na Sor

Long Tail Keywordlerimi Parçalayarak Kullanmamın Avantajı ve Dezavantajı Nedir?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Diğer SEO 3 gün önce 12 Görüntülenme

1- Tablo sattığımızı düşünelim ve longtail keyword olarak “Dekoratif modern tasarımlı duvar tablosu fiyatları “ kelimesini kullandık diyelim. Bu durumda “duvar tablosu” , “dekoratif duvar tablosu” yazıldığında Google arama sonuçlarında çıkabilir miyiz? Veya kelime sırası yer değiştiğinde yani duvar tablosu modern tasarımlı denildiğinde çıkar mıyız ? ( çıkarız diye düşünüyorum emin olmak istiyorum )

2- “dekoratif duvar tablosu”, “duvar tablosu”, “modern tasarımlı tablo”, “dekoratif tablo” gibi kelimeleri ürün başlığında veya açıklamasında ayrı ayrı geçirdiğimizde spam olarak algılanabilir mi ? Yani long tail keywordlerimi parçalayarak da kullanmamın avantajı, dezavantajı nedir?

3- Long tail keywordlerinin bir kelime sınırı olmalı mı? Örneğin tablo için “ Ev ve ofis için ahşap modern tasarımlı siyah duvar tablosu ’ yazmam mı daha mantıklı yoksa bunları parçalayarak kullanmam mı?

4- Kısa anahtar kelimeleri zaten Long tail keywordler içerisinde kullanıyoruz. Bunları ayrı olarak farklı yerlerde kullanmak gerekir mi? Örneğin “dekoratif ahşap duvar tablosu süs eşyası” yazdığımda farklı yerlerde duvar tablosu, ahşap tablo gibi kelimeleri geçirmeli miyim ?

5- “Ev ve ofis için ahşap modern tasarımlı siyah duvar tablosu ” başlığını yazdığımda ahşap duvar tablosu, siyah duvar tablosu gibi aramalarda sonuçlarda çıkabilir miyim yoksa tam eşleme olması mı gerek?

6- En uzun keywordu ürün başlığı ve alt başlığı içerisinde kullanıyorum. Ürün başlığınının aynısını h1 etiketi ile, alt başlığın aynısını h2 etiketi ile yazmam mı daha faydalı olur yoksa açıklamada kullandığım “H” etiketlerinde farklı long tail keywordler mi kullanmalıyım?

7- “Çocuk odası kıyafet dolabı” anahtar kelimesinin 10k arandığını, “cocuk odasi kiyafet dolabi” kelimesinin 2 bin arama hacmi olduğunu varsayalım. Bu durumda 2 bin aranma hacimli olan keywordu kullanmamız fayda sağlayacaktır. Peki ürün veya kategori açıklamasında bu şekilde yazdığımız bir yazının faydası mı daha çok olur yoksa sitemize gelen müşterinin doğru yazı karakterleri ile yazılmış bir açıklama okuması mı daha faydalı olur?

Long Tail Keywordlerimi Parçalayarak Kullanmamın Avantajı ve Dezavantajı Nedir? Sorusunu Cevapla

Long Tail Keywordlerimi Parçalayarak Kullanmamın Avantajı ve Dezavantajı Nedir? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla