SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Lokasyonun SEOya Ektisi Nedir ?

0
Kadir çakar
Kadir çakar
Diğer SEO 4 sene önce 602 Görüntülenme

Türiye’den host alsam ve içerik ingilizce olsa ve sonra Google web yöneticisinden hedefi hindistan yapsam ne olur? Hostun konumu Google’a önem teşkil eder mi?

Lokasyonun SEOya Ektisi Nedir ? için Yanıtlar

 • Atalay Sidar
  0
  Atalay Sidar 28 Temmuz 2015, 14:13

  Merhabalar,

  Web sitenizin bulunduğu host’un çalışma yaptığınız ülke ile aynı olması önemlidir. Örnek verecek olursak Türkiye için çalışma yapıyorsunuz diyelim, host firmanız Türkiye lokasyonuna sahip olduğu için Türkiye’den web sitenize giriş yapan kullanıcılarınıza host firmanızın verdiği yanıt süresi minimum düzeye indirilmiş olur. Yani siz Türkiye üzerinden yurt dışındaki bir web sitesine bağlanmak istediğinizde hostun yanıt süresi uzadığı için web sitesi geç açılabilmekte ve hız problemleri ortaya çıkmaktadır. Bu gibi sebeplerden dolayı lokasyon ile içerik dilinin aynı olması tavsiye edilmektedir. Eğer İngilizce içeriği olan bir web sitesi kurmak istiyorsanız yurt dışından bir hosting almanızı tavsiye ederim.

  Google Search Console üzerinden yapılan uluslar arası hedeflemede Google’a web sitesinin içeriği ve kullanıcılarının hangi dile ait olduğu ile ilgili bilgi verilmektedir. İçerik dili, host lokasyonu, search console üzerinden seçilen hedef ülke gibi kriterlerin çok fazla olmasa da SEO açısından önemi vardır. Her birinin aynı yere hitap ediyor olması SEO bütünlüğünü oluşturmaktadır.

Cevapla

Lokasyonun SEOya Ektisi Nedir ? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla