Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1341 Görüntülenme

Türiye'den host alsam ve içerik İngilizce olsa ve sonra Google web yöneticisinden hedefi hindistan yapsam ne olur? Hostun konumu Google'a önem teşkil eder mi?

 • 1
 • 1
 • Lokasyonun SEO'ya Ektisi Nedir? için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   28 Temmuz 2015, 14:13

   1

   Web sitenizin bulunduğu host'un çalışma yaptığınız ülke ile aynı olması önemlidir. Örnek verecek olursak Türkiye için çalışma yapıyorsunuz diyelim, host firmanız Türkiye lokasyonuna sahip olduğu için Türkiye'den web sitenize giriş yapan kullanıcılarınıza host firmanızın verdiği yanıt süresi minimum düzeye indirilmiş olur. Yani siz Türkiye üzerinden yurt dışındaki bir web sitesine bağlanmak istediğinizde hostun yanıt süresi uzadığı için web sitesi geç açılabilmekte ve hız problemleri ortaya çıkmaktadır. Bu gibi sebeplerden dolayı lokasyon ile içerik dilinin aynı olması tavsiye edilmektedir. Eğer İngilizce içeriği olan bir web sitesi kurmak istiyorsanız yurt dışından bir hosting almanızı tavsiye ederim.

   Google Search Console üzerinden yapılan uluslar arası hedeflemede Google'a web sitesinin içeriği ve kullanıcılarının hangi dile ait olduğu ile ilgili bilgi verilmektedir. İçerik dili, host lokasyonu, search console üzerinden seçilen hedef ülke gibi kriterlerin çok fazla olmasa da SEO açısından önemi vardır. Her birinin aynı yere hitap ediyor olması SEO bütünlüğünü oluşturmaktadır.

  Cevapla

  Lokasyonun SEO'ya Ektisi Nedir? Sorusunu Cevapla