SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Keyword Density Nedir?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
4 sene önce 968 Görüntülenme

sıkça kullanılan tabirlerinizden bir tanesi hakkında sorum olucaktı. Keyword Density nedir? açıklar mısınız teşekkürler.

Keyword Density Nedir? için Yanıtlar

 • Çağatay GÜL
  çağatay Gül 1 Nisan 2020, 23:21

  Keyword density, yani anahtar kelime yoğunluğu SEO’da önemli kriterlerden biridir. SEO kriterlerine uygun bir optimizasyon çalışmasında web sitenizin içeriğine ve asıl amacına uygun kelimeler belirlenip kullanılması gerekir. Ancak bu anahtar kelimelerin kullanımında elbet bir sınırlama vardır.

  Bu oran, genellikle %5-6 oranlarında tavsiye edilse de anahtar kelimeler kelimeden kelimeye göre farklılık gösterebiliyor. Yani bu demek oluyor ki; bir anahtar kelimenin kullanımının oranını, kelimenin ne kadar kullanıcı tarafından talep edildiği ve rekabet oranı belirler. Dolayısıyla kelimede talep ne kadar fazlaysa ve ne kadar çok rekabet varsa bu konuda bir o kadar hassas adımlar atılmalıdır.

 • Mustafa DURNA
  Mustafa Durna 27 Mart 2018, 11:24

  Merhaba Keyword Density anahtar kelime yoğunluğu anlamına gelmektedir. Bir sayfada anahtar kelimenizin yoğunluğu rekabete göre belirlenmekte, rekabeti yüksek bir kelimeyse %3 oranın rekabeti kolaysa %5 oranında olmasını tavsiye ediyoruz

Cevapla

Keyword Density Nedir? Sorusunu Cevapla

Keyword Density Nedir? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla