Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

6 sene önce  |  1879 Görüntülenme

Kelime bazlı SEO çalışması nasıl yapılır? Long tail kelimelerdeki yükseliş diğer kısa kelimelere göre daha hızlı olur mu? Çalışma yapılırken hangi kelimeleri hedeflemeliyim? SEO hakkında böyle değerli bir kaynak oluşturduğunuz için teşekkür ederim.

 • 1
 • 1
 • Kelime Bazlı SEO Çalışması Nasıl Yapılır? için Yanıtlar

   kına Sepeti
   Kına Sepeti

   4 Kasım 2015, 14:38

   1

   Yararlı bir anlatım bunu bilmeyen bir çok yeni webmaster adayı olduğuna eminim.

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   2 Kasım 2015, 08:33

   1

   Merhabalar Enis Bey;

   Bir E-Ticaret sitesi için SEO çalışmaları ana kategoriye, alt kategoriye ve ürüne yapılabilir. Bunların her birini anahtar kelime olarak baz aldığımızda zaten kelime bazlı SEO çalışmasına girmektedir. Anahtar kelimelerin sıralamalarda yükselmesi ise anahtar kelimenin rekabetine, site içi SEO yapısına, genel site sağlığı durumuna, rakiplerin yaptığı yoğun çalışmalara göre değişebilmektedir.

   Long tail kelimelerin rekabet düzeyleri jenerik kelimelere göre daha düşük olacağı için sizin de bahsettiğiniz gibi bu kelimelerde yükseliş diğer jenerik ve rekabeti yüksek anahtar kelimelere göre daha hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Ancak rekabeti fazla olmayan kelimelerde sağlam bir strateji izlemezseniz hızlıca üst sıralara çıkıldığı gibi hızlıca sıralamalarda düşüş yaşayabilirsiniz. Bu nedenle hedefleyeceğiniz kelimelerde dikkat edeceğiniz bir kaç strateji bulunabilir. Örneğin, markanız hiç tanınmıyorsa kısa sürede sıralamalarda olmak ve marka bilinirliği sağlamak için long tail anahtar kelimeleri hedefleyebilirsiniz. Klima, kombi gibi dönemsel olarak hizmet veren bir firmaysanız sezona girmeden 3-4 ay öncesinden bu şekilde bir hedefleme yapabilirsiniz. Yani bu konuda bir kaç farklı strateji olduğu için hangisi sizin için uygunsa o yolu izleyebilirsiniz.

  Cevapla

  Kelime Bazlı SEO Çalışması Nasıl Yapılır? Sorusunu Cevapla