Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1911 Görüntülenme

Merhaba bu konu hakkında bir soru bulamadım sormak iyi olur diye düşündüm.
Hit kazandırma programları ne kadar etkili ve güvenlidir benim kullandığım bir program var ve çok esnek mesela sadece anasayfaya değil alt sayfalarada hit kazandırabiliyorum. Verdiğim linklerde gelen ziyaretçinin ne kadar süre kalması gerektiğini kendim belirleyebiliyorum. Google analytics ten baktığımda da %100 organik hit zaten sizin de başkalarının sitesinde gezmeniz ve vakit geçirmeniz gerekiyorki size de puan kazandırsın. Buda hiti %100 organik yapıyor. Ama siteye direkt giriş ve dünyanın her yerinden giriş olduğundan bu işlem ne kadar faydalıdır? Google'de arama yapılmadan direkt giriş oluyor.

 • 1
 • 1
 • Karşılıklı hit kazandıran programlar zararlı mı? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   9 Temmuz 2015, 00:13

   1

   Öncelikle şunu belirtmekte fayda var, Google bir web sitesine gelen kullanıcının gerçek bir kullanıcı mı yoksa yazılım mı olduğunu çok rahat anlayabilmektedir. Bu tür programların çoğu organik hit adı altında web sitesine farklı ip'lerden robot kullanıcı göndermektedir. Doğal olarak Google'da bunu fark edip bir süre sonra bunu yapan web sitelerine ceza vermektedir.

   Eğer tamamen kullanıcılardan oluşan bir uygulama kullanıyor ve dediğiniz gibi uygulama üzerinde puan kazandıkça sitenize hit alabiliyorsanız bu noktada sitenize gelen kullanıcılar gerçek kullanıcılar olabilir. Ama Türkiye odaklı bir web siteniz varsa ve siteye girişleriniz daha çok diğer ülkeler üzerinden yapılıyorsa bu size hiçbir şey kazandırmayacaktır. Çünkü hem web sitenize yapılan giriş Türkiye'den değil hem de Organik üzerinden gelen bir trafiğe sahip değilsiniz. Eğer bu trafik organik üzerinden bile gösteriliyor olsa da Google hangi sayfada olan web sitelerinin ortalama olarak ne kadar trafik çekeceğini bizden daha iyi bilmektedir. Buna bağlı olarak sıralamanızda sizi bir kaç sayfa geriye attığı taktirde siz aynı trafiği yada daha fazla trafiği alabiliyorsanız sitenize yapılan girişlerin organik olmadığı çok rahat anlaşılacaktır. Yani kullanmış olduğunuz bu uygulamanın SEO yada başka bir şey açısından herhangi bir faydası yoktur, aksine girişleriniz daha çok yurt dışı kaynaklı olursa sitenize zararı bile olacaktır.

  Cevapla

  Karşılıklı hit kazandıran programlar zararlı mı? Sorusunu Cevapla