Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1485 Görüntülenme

Bir sitem var sistem şöyle ;

İlk sayfa açılışında boş ekran geliyor yan menüden bir seçim yapınız gibi.
Yan menüden bir yazıya tıklayınca JavaScript dosyamdan çektiğim bir function ile saya içerisindeki H1 tagına anahtar kelime yazılıyor.
Yan menüde 81 çeşit yazı var ve her yazıya tıklandığında farklı bir kelime H1 tagına yazılıyor.

Her yazdırılan H1 tagı içerisinde Anasayfaya link veriliyor. Böylece o kelimede Anasayfanın yükselmesi amaçlanıyor.

Böyle bir sistem yararlı mıdır , ne önerirsiniz nasıl yapmalıyım.

 • 1
 • 1
 • JavaScript ile Açılan Keywords Çalışması için Yanıtlar

   admin
   Admin

   9 Temmuz 2014, 09:42

   1

   Peki bu konuda size şu soruyu yöneltelim. Madem ki tek sayfa index alınacak o zaman Google hangi il için index alacak? 1 sayfa index olması sizin için ne fayda sağlayacak?

   Arama sonuçlarında "Eskişehir firma rehberi" aramasını yapan kişi sitenize nasıl ulaşacak? Eğer hit bazlı çalışma yapmak istiyorsanız doğru bir yol izlemelisiniz. JavaScript ile sistem değişse dahi sağlıklı bir sonuç elde edemeyeceksiniz...

   Emre Kidir
   Emre Kidir

   9 Temmuz 2014, 08:54

   1

   her sayfa derken sistem şöyle tek sayfa altında jquery ile butona tıkladıkca önceki icerik silinip yeni icerik geliyor yani toplamda tek sayfa şehir rehberi olarak index alacak

   admin
   Admin

   5 Temmuz 2014, 07:19

   1

   Bu şekilde içerikler birbirine benzeyeceği için eğer indeks'te alıyorsa anasayfaya farklı isimlerle bağlantı gittiğinden dolayı sıkıntı çıkaracak. Ayrıca her sayfa için farklı title, description ve keywords içerikleri zaten yapmanız gereken bir işlem.

   Emre Kidir
   Emre Kidir

   4 Temmuz 2014, 15:48

   1

   Şehir rehberi yaptığım için 81 il koymam lazım. Bunun için 81 sayfa yaparak her sayfada 1 şehir listelemek yerine bu yöntem daha mantıklı geldi. tavsiyeniz var mı ve her şehirde sayfa title değiştirmek zorundamıyım

   admin
   Admin

   4 Temmuz 2014, 11:36

   1

   Bu tercih ve seçimler Google tarafından ayrı ayrı indeksleniyor ve 81 adet sayfada sadece keywords değişmiyorsa, 81 adet sayfanın title, keywords ve description değerleri birbirinden farklı, içerik konusunda da birbirine yakinen benzemeyen içerikler sağlanıyorsa SEO açısından faydalı olacak niteliktedir.

   H1 etiketinden link çıkabilirsiniz, burada herhangi bir sorun yok fakat 81 adet farklı bağlantı anasayfaya anahtar kelime üzerinden gidiyorsa burada çok düzensiz planlanmış bir SPAM olduğu görülüyor.

   Çalışmaları daha iyi ve mantıklı bir şekilde revize ederseniz daha sağlıklı olacaktır.

  Cevapla

  JavaScript ile Açılan Keywords Çalışması Sorusunu Cevapla