Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1453 Görüntülenme

İleride (1.5 yıl sonra) bir ürün tanıtım sitesi açmayı düşünüyoruz. SEO açısından şu şekilde bir plan sizce nasıldır?

1) Domaini bugünlerde almak
2) 6-8 ay sonra blog içerikleri girmeye başlamak (ürünler henüz geliştirilme aşamasında olduğu için o zamana kadar domaini blog olarak kullanmak istiyoruz
3) 1.5 yıl sonra blog içeriklerine dokunmadan tasarımda değişiklikler yaparak, ürünleri siteye eklemek. siteyi blogdan ürün tanıtım sitesine dönüştürme.

sizden iki şey rica ediyorum. öncelikle bu plan nasıl? böyle bir planı devreye sokarken nelere dikkat etmemiz lazım?

İkincisi ve asıl takıldığımız nokta: domaini şimdi mi satın alalım yoksa blog içerikleri gireceğimiz zaman 8 ay sonra mı satın alalım? SEO açısından hangisi daha akıllıca olur. Bir de eğer şimdi satın almamızı tavsiye ederseniz, siteye ne koymalıyız? Sitemiz yapım aşamasındadır yazan bir grafik koysak anasayfaya uygun mudur sizce? Ne tavsiye edersiniz

 • 1
 • 1
 • İleriye Dönük SEO Stratejisi Nasıl Olmalıdır? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   5 Mart 2015, 09:30

   1

   Sorunuza sorduğunuz üzere maddeler şekli detay halinde cevap verelim...

   1- Alan adının eski ve uzun tarihli olması (yani bugün alınan bir alan adının 2020 tarihine kadar uzun olması) SEO açısından fayda sağlayacaktır. Bu kriter SEO'nun ondalık değerlerinden olsa da projenize yönelik bir alan adının olması her zaman daha faydalı ve sağlıklı olacaktır.
   2- E-Ticaret'e yada satışa hedefli bir site kuracağınız zaman sitenizi blog'dan çevirmek yerine direkt E-Ticaret mantığıyla başlayıp içerisinde blog altyapısıyla blog oluşturmanız her zaman çok daha iyi ve sağlıklı olacaktır.
   3- Tasarımda değişiklik yapabilirsiniz fakat tüm blog içeriğinin silinmesi yada kaldırılması sitenize faydadan çok zarar verecektir. Bu yüzden bu tür paylaşımların olmasını da açıkçası tavsiye etmemekteyiz.

   Bu plan açıkçası yanlış bir plandır. Sitenizde ne hedefliyorsanız o hedefin üzerine gitmelisiniz. Değiştirilmiş yada yeniden yapılandırılmış bir site sıfırdan başlamak gibi sitenizde etki oluşturacaktır.

   Alan adını şimdi satın alabilirsiniz. Projeniz farklı kişilerin aklına gelebilir bu yüzden alan adını tescil ettirmeniz sizin faydanıza olacaktır. Alan adını satın aldıktan sonra arama motoru botlarını engellemeyecek ve title ile description'u olan bir yapım aşamasında sayfası koymanız çok daha iyi ve faydalı olacaktır.

  Cevapla

  İleriye Dönük SEO Stratejisi Nasıl Olmalıdır? Sorusunu Cevapla