Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

2 sene önce  |  1247 Görüntülenme

Merhaba, 2 yıldır açık bir Web sayfam var ve e-ticaret üzerine iş yapıyorum. Yakın zamanda SEO uyumlu yeni bir tema yaptırdık fakat eski kullandığımız tema Html uzantılı olup yeni temamız WordPress yani herhangi bir uzantıya sahip değil. (Örnek: eski : /anasayfa.html - yeni: /anasayfa) Eski sayfamın Google sıralamaları ilk sayfa fakat üst sıralarda değil bu nedenle pek memnun da değilim. Yeni WordPress temasını aktif ettiğimizde eski indexlerimize haliyle kimse giremeyecek. Bu durumda Linux hosting de barındığımızı belirterek .htaccess üzerinden bu işlemi nasıl en doğru şekilde yapabilirim?

 • 1
 • 1
 • Html Siteyi WordPress Çevireceğim Sıralama Kaybı Olurmu? için Yanıtlar

   Mustafa Uzun
   Mustafa Uzun

   3 Haziran 2021, 09:59

   1

   Merhabalar,
   Alt yapı, URL değişikliği gibi durumlarda sıralama ve index kaybı yaşanmaması açısından 301 kalıcı yönlendirme stratejisi kullanılmaktadır. Eski "/anasayfa.html" olan URL adresinisi "/anasayfa" URL adresine 301 ile yönlendirme işlemi yaparak arama yapan kullanıcıların eski indexinize tıkladığında yeni indexe gitmesini sağlayabilirsiniz. Bu işlemi yaptığınızda SEO çalışmaları açısından sayfa otoriteside kaybolmayacak ve otorite yeni sayfaya aktarılacaktır. SEO kriterlerinde taşıma esnasında bir kayıp olmadığı sürece sıralama kaybı yaşamanız düşük ihtimal olarak öngörülmektedir fakat tema dosyalarında bir değişiklik olacağı için geçici bir dalgalanma yaşamanızda olası bir durumdur.

   301 yönlendirme işlemini .htaccess dosyası üzerinden yapabilirsiniz. Örnek bir yönlendirme satırını aşağıda bulabilirsiniz.

   Redirect 301 /anasayfa.html /anasayfa

  Cevapla

  Html Siteyi WordPress Çevireceğim Sıralama Kaybı Olurmu? Sorusunu Cevapla