Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 sene önce  |  847 Görüntülenme

Google sitemi indexlediği zaman ilk olarak mobilden alıyor. Yani şöyle ki; site:ornekdomain.com dediğimde son gönderdiğim makalenin Google önbelleğine yani; cache:ornekdomain.com/konu-icerigi.html dediğimde yine mobil sürümü görmekteyim. Ayrıca search console'da da yer yer .htaccess dosyasına bağlı mobil uyumlu değildir hatası alıyorum rica etsem sorunuma çözüm olarak .htaccess oluşturabilir misiniz?

 • 1
 • 1
 • .htaccess Mobil Sürüm için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   22 Nisan 2021, 16:37

   1

   Merhaba,

   Öncelikle htaccess ile mobil uyumuluk birbiriyle bağdaşan iki konu değil ama sorununuzun kaynağı mobil uyumluluktan kaynaklı.
   Aldığınız uyarı doğrultusunda web siteniz duyarlı tasarıma sahip değil. Yani mobil uyumlu değil. Duyarlı tasarıma sahip siteye geçiş yapmak, sorununuza çözüm üretecektir.

   Geçiş yaptıktan sonra Google Search Console’da web sitenizin masaüstü sürümünün yanı sıra mobil sürümünü de doğrulamalısınız. Böylelikle botlar, mobil girişte aradıkları verilere ulaşabilecek ve hata vermeyecektir.

   Elif Nur Kasapoğlu
   Elif Nur Kasapoğlu

   13 Mayıs 2020, 12:00

   1

   Web sitenizin tasarımı mobil uyumlu olmaması sebebiyle uyarı almaktasınız. Önerim ise responsive uyumlu web sitesine geçiş yapmanızdır.

   Ek olarak web siteniz Mobil First İndexing yani mobil öncelikli indexlemeye geçiş yapmış olabilir.

  Cevapla

  .htaccess Mobil Sürüm Sorusunu Cevapla