Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1902 Görüntülenme

Merhaba SEO Hocası ve Webtures ekibi,
Sorum şu olacak sizlere Organik hit veren siteler örnek: hitcanavari.com'gibi sitelerden gelen hitlerin web siteye zararı yada faydası var mı varsa nasıl bir yarar/zarar?
Merak ettiğim bir şeyd daha var şimdi Google'da sitemiz bir kelime örnek SEO yazdım ve Google üzerinden gözüktü diyelim Google arama sayfasından tıkladığımız zaman site linkine hani adres çubugunda uzun bir Google tarafından yönlendirilen bir link çıkıyor ve hemen siteye yönlendiriyor ben bu linki alsam siteme iframe olarak versem gözükmicek bir sekilde siteme her giren Google linkinden girmiş gibi olur mu? bunun sonucunda da verdiğim linkteki kelime ile web sitem yükselir mi?

İyi Çalışmalar.

 • 1
 • 1
 • Hit veren siteler işe yarıyor mu? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   4 Aralık 2014, 16:29

   1

   Merhaba Nebi,

   Doğal olmayan hiçbir yöntem faydalı değildir. Bu tarz yapılan işlemler bir süre sonra Google tarafından fark edildiğinde sitenizin ceza almasına ve gerilemesine neden olacaktır. Bu yüzden gerçek kullanıcılara hizmet vermek onlara yönelik bir çalışma yapmak daha mantıklı olacaktır. Bunları yapa bilmeniz için profesyonel bir SEO çalışması gerekiyor. Bu sayede hem ziyaretçi artışınızı hem de Google'da sıralamanızda ilerlemeler yaşayarak doğal bir şekilde ziyaretçilerinizi arttırabilirsiniz.

   Bu tarz link yönlendirme işlemleri artık Google tarafından tamamen manipülasyon oluşturduğundan dolayı sitenizi doğrudan ceza almasına neden olabilir. Bu yüzden her zaman doğal bir SEO çalışması yapılmasını öneririz.

  Cevapla

  Hit veren siteler işe yarıyor mu? Sorusunu Cevapla