SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası'na Sor

Hit Gönderimi

0
Murat OĞrak
Murat OĞrak
Diğer SEO 9 sene önce 714 Görüntülenme

Merhabalar;
Hit gönderme siteleri var, parasıyla hit gönderiyolar bu google gözünde tehlikelimi yoksa yararlımıdır, herhangi bir zararı varmıdır?

Saygılar:)

Hit Gönderimi için Yanıtlar

 • Weblog
  0
  Weblog 14 Ağustos 2010, 14:13

  Organik hit dediğimiz tabi, google üzerinden geliyorsa hitler ve sitenizde belli bir vakit geçiriyorsa sıralamalarda yükselmenize büyük bir etken.Fakat bu organik hitin sürekliliği önemli mesela 1 ay da 1k organik hit gibi olması önemli.

 • admin
  0
  Admin 16 Temmuz 2010, 14:29

  Evet webdesigner doğru söylemiş, bu gibi hit gönderimi yapan siteler, iframe ile gösterim yapıyor ve sitelerde 20 – 30 sn. boyunca durulmasını sağlıyor. Bunlar analytics verilerinde artmaya ve alexa değerinde düşmeye sebep olurken SEO açısından da zarar vermektedir. Çünkü sitedeki hemen çıkma oranı Google gözünde oldukça etkili bir kriterdir. Bir sitenin hemen çıkma oranı ne kadar fazlaysa ve sitede geçirilen ortalama süre ne kadar azsa, bu sitenin spam yaptığı şüphesi de o denli kuvvetli olmaktadır. Dolayısıyla bu gibi yapay ve kısıtlı fayda sağlayan siteler, faydasından çok zarar vermektedirler.

 • webdesigner
  0
  Webdesigner 16 Temmuz 2010, 06:55

  Siteler yönlendirme yaparak gönderiyorlar. Organik hit gönderen kişiler var işte bunlar yararlı. Yönlendirme sitelerinin sadece alexa na etki edebileceğini düşünüyorum.

Cevapla

Hit Gönderimi Sorusunu Cevapla