SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Her Kelime İçin Subdomain Açmak İşe Yarar Mı?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
7 sene önce 942 Görüntülenme

Yeni bir eğitim haber portalı açacağız. tamamen özel okul, dershane ve eğitim haberlerinin yer alacağı bir site. Amacımız kolejlerden belli bir gelir sağlamak. Bu yüzden kuracağımız sitenin Google’da okul ismi arandığında da çıkmasını istiyoruz. Buna göre bire SEO çalışması gerçekleştirebiliriz. sorum ise, örnek olarak. Bahçeşehir koleji arandığında bizim sitenin çıkması için bahcesehirkoleji.ornekdomain.com olarak subdomain açarsak daha mı faydalı olur acaba

Her Kelime İçin Subdomain Açmak İşe Yarar Mı? için Yanıtlar

  • admin
    Admin 1 Aralık 2014, 14:31

    Subbdomainler, ana sitenize çok azda olsa etki sağlar ancak Google subdomainleri yeni açılmış bir site olarak gördüğü için sıfırdan başladığınızı var sayacaktır. Subdomain yerine ornekdomain.com/anahatar-kelime şeklinde bir sayfa oluşturmanız çok daha etkili olacaktır. Anahtar kelime ana siteye ne kadar yakın olursa ana domainde alacağı güç ile çok daha fazla verim sağlayacaktır.

    Subdomainler ayrı sayfalar ve siteler gibi görüldüğü için, genel sitenin ana konusundan uzaklaşmaya sebep olacak ve hedef kelimesindeki başarısını düşürebilecek alanlarda da yayın yapmak istediğiniz kullanmanız gereken bölümlerdir. Örnek veriyorum oyun sitesinde astroloji ile ilgili bilgi olacaksa bunu alt klasör yerine subdomainle yapmalısınız. Ancak oyun sitesinde farklı oyun türleri ile ilgili içerik olacaksa bunu subdomain yerine alt klasör ile yapmalısınız. Yani site bütünlüğünü de içeriksel anlamda sağlamak son derece önemlidir.

    SEO hizmetlerimiz için paketlerimizi inceleyebilirsiniz. https://www.seohocasi.com/seo-danismanligi/

Cevapla

Her Kelime İçin Subdomain Açmak İşe Yarar Mı? Sorusunu Cevapla

Her Kelime İçin Subdomain Açmak İşe Yarar Mı? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla