SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Hemen Çıkma Oranı Neden Yükselir?

0
Cenk Batur
Cenk Batur
Diğer 3 sene önce 312 Görüntülenme

Merhaba, Google Analytics’ten baktığım zaman “Hemen çıkma oranı” %50’den son 20 gün içinde %58’e yükseldi. Siteme anti SEO‘mu yapılıyor acaba?

Diğer bir sorum günde 2 kez indexlenen sitem son 11 gündür indexlenmedi. Hemen çıkma oranına kendimce çözüm ürettiğim, sahte bot ve tehlikeli gördüğüm ipleri engelledim. Acaba Google botumu engelledim, Google kaynaklarında Googlebotun tüm iplerinin ortada olmadığı söyleniyor. Gerçek botu nasıl ayırt edeceğim? Teşekkürler.

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Hemen Çıkma Oranı Neden Yükselir? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 1 Temmuz 2015, 14:41

  Merhabalar Cenk Bey;

  Siteden hemen çıkma oranları, ziyaretçiler sitenizde aradığı şeyleri bulamıyorsa hemen çıkacaktır. Bunun için sayfa içerisinde ziyaretçiyi yormayacak uzunlukta bir yazı, bu yazıyı destekleyecek ilgi çekici görseller ve video yayınlanmalıdır. Bu süreyi azaltacak en önemli etkenlerden biri videodur. Örneğin 5 dakikalık bir video eğer ilgiliyse ziyaretçiyi 5 dakika sayfada tutacaktır. Ancak bahsettiğiniz gibi 404 hataları alıyorsanız bu durumda sitenize gelen backlinkleri kontrol etmenizde fayda var.

  Sitenizin info ve indexlerinin olup olmadığını kontrol edin. İnfo ve indexleri duruyor ise Googlebot sitenizi görüyor demektir. Ancak sitenizin 11 gündür indexlenmiyor olması eğer düzenli olarak yazı girişi yapıyorsanız normal değildir. Bu durumda sitenizin genel durumunu gözden geçirmeniz gerekmektedir.

Hemen Çıkma Oranı Neden Yükselir? Sorusunu Cevapla

INSTAGRAM
add Takip Et