Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1848 Görüntülenme

yeni açtığım bir teknoloji blogum var. Lakin h taglarını kullanmaya çalışırken punto olarak çok büyük ve göze batan şekilde duruyor. Bunu nasıl halledebilirim acaba? Bir de site içi SEO hakkında neler yapabilirim

 • 1
 • 1
 • Heading Etiketleri Sayfa İçi Görselliği Bozmadan Nasıl Kullanılır? için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   27 Temmuz 2021, 10:45

   1

   Merhaba,

   Özellikle WordPress temelinde oluşturulan web sitelerde H1 başlıklar önem düzeyi yüksek olduğundan dolayı istemsiz olarak büyük puntolarla otomatik olarak yazılmaktadır. Bunun önüne geçmek için web siteniz WordPress üzerinden hazırlanıyorsa eklenti kullanabilir, kodlarla hazırlanmışsa CSS kodları yardımıyla font-size etiketiyle puntolarınızı istediğiniz büyüklükte kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

   Site içi SEO çalışmalarınızda ise başlık düzeni önemli unsurlardandır. Heading etiketleriniz H1-H2-H3-H4... şeklinde sıralanmalı ve H1 etiketi 1 adet, H2 etiketi ise maksimum 2 adet olacak şekilde eklenmelidir.

   Bunun dışında title etiketleri, description etiketleri, URL yapıları belirlenen kurallar çerçevesinde hazırlanmalı, görseller 100KB'ı geçmeyerek alt etiket eklenmiş şekilde yüklenmelidir.

   İçeriklerin özgün olması mutlaka ama mutlaka atlanmaması gereken bir unsurdur. Aynı zamanda içerikleri güncel tutarak, site içi linkleme yapmak da dikkate almamız gereken bir çalışmadır.

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   17 Ağustos 2015, 07:01

   1

   Teşekkürler 🙂

   Serhan Karaağaçlı
   Serhan Karaağaçlı

   15 Ağustos 2015, 10:31

   1

   Açıklamalar için çok teşekkür ederim, dediklerinizi harfiyen yapacağım. Eksik yerlerde sitenizden destek alırım. Kolay gelsin 🙂

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   14 Ağustos 2015, 17:21

   1

   Merhabalar Serhan Bey;

   Heading etiketleri ve bunun hiyerarşik biçimde kullanımı SEO açısından oldukça önem taşımaktadır. H1 en büyük H6 en küçük punto olacak şekilde sıralanır. Ancak bazı sitelerde H1 etiketi yapmak istediğinizde istediğinizden daha büyük bir yazı puntosuyla karşılaşabilirsiniz. Bunun için css ile H etiketlerinin ideal puntolara indirgenilmesi sağlanabilir.

   Site içi SEO hakkında öncelikle hedeflediğiniz kelimelerin sayfalarının olmasına özen göstermelisiniz. Bu sayfaların title, description, h etiketleri gibi kriterleri baz alarak sayfa içi düzenlemeleri eksiksiz yapmalısınız. Siteyi aktif tutmak açısından düzenli olarak haberler girmelisiniz. Haberlerin özgün olması son derece siteniz için artı bir SEO puanı sağlayacaktır. Bu nedenle kopya içermeyen haberler paylaşmaya özen göstermelisiniz. Ayrıca etkin bir sosyal medya kullanımıyla birlikte site içerisinde haberlere yada incelemelere vs yorum yazılabilecek ziyaretçi düzeyine ve kalitesine eriştiğinizde tüm bunlar doğal yollarla elde edileceği için alacağınız SEO verimini gözle görebileceksiniz. Tüm bunlar dışında teknoloji gibi oldukça üst düzey rekabetçi bir sektörde iken site dışı SEO çalışmalarını aksatmamakla birlikte oldukça yoğun bir şekilde sürdürmeniz çok daha sağlıklı bir yol izlemenizi sağlayacaktır.

  Cevapla

  Heading Etiketleri Sayfa İçi Görselliği Bozmadan Nasıl Kullanılır? Sorusunu Cevapla