SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Google’de SEO İçin Ne Önemlidir?

0
Burak Akhan
Burak Akhan
Diğer 5 sene önce 443 Görüntülenme

SEO için hangisi önemli? Google indexmi, PageRank mı yoksa Alexa’mı?

Google’de SEO İçin Ne Önemlidir? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 9 Temmuz 2014, 08:19

  Reklam için sitenin hit bilgilerini isteyebilirsiniz, bu hakkınız. Reklamı yayınlayacağınız sitenin TrustRank değerlerini inceleyebilirsiniz. Daha önce vermiş olduğu linkleri ve reklamları kontrol edebilirsiniz.

  Burada seçim tam olarak hedefinize bağlıdır.

 • Burak Akhan
  0
  Burak Akhan 9 Temmuz 2014, 07:40

  Bahsettiğiniz doğallığı nasıl test edebiliriz, yani reklam için biçilen bir değerin hakedişini nasıl anlayabiliriz? Bazı siteleri index sayısı yüksekken(gereksiz bağlantıdan bahsetmiyorum) page rank değeri düşük oluyor, bazısında da tam tersi reklam için hangisini tercih etmeliyiz?

 • admin
  0
  Admin 8 Temmuz 2014, 09:16

  Merhabalar,

  Google’nin sitedeki SEO unsurları konusunda değer biçtiği ve öneme sahip olduğu içerik ve benzeşmeler vardır. Bu kıstaslar arasında “Alexa” ne yazık ki yoktur. Alexa Amazon tarafından satın alınan ve dünyadaki web sitelerini kendi algoritmasına göre sıralayan bir yazılımdır ve Google ile alakası yoktur.

  Harici olarak SEO için sitenin index sayısı önemlidir fakat bu indeks sayısı çok olsun diye yüzlerce gereksiz bağlantı açılırsa sıkıntıdır. Düzensiz şekilde indeks sayıları artarsa sıkıntıdır ve site içeriği indeks yapısını tam olarak desteklemiyorsa da sıkıntıdır. Burada da site içi SEO ön plana çıkıyor.

  PageRank değeri Google gözünde önemlidir fakat bu değer artık sıralamalara etki edebilecek cinste değildir. Yüksek PageRank değerlerine sahip olan sitelerden de doğru bir şekilde bağlantı alınması gerekir çünkü Google’nin Panda ve Penguin algoritmaları bu konuda artık katı kuralları ortaya koymuş ve manuel işlemler içerisinde de geliştirmeleri sunmuştur.

  Google açısından ne index sayısı nede PageRank sayısı değer biçilecek durumdadır. Bu konuda tamamen “doğallık” en önemli unsurdur.

Google’de SEO İçin Ne Önemlidir? Sorusunu Cevapla

Google’de SEO İçin Ne Önemlidir? ile Benzer SEO Yazıları