Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  2067 Görüntülenme

İyi günler ben teknoloji içerikli siteme her gün en az 2 özgün yazı atarım fakat Google beni 3-4 günde bir botlarıyla ziyaret ediyor.

şu kodla
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:ornekdomain.com

Sitemi Google ne zaman indexlediğini öğreniyorum

Sorum ise ben her gün en az 2 yazı girdiğim halde bu gün sayısı oldukça yüksek değil mi nasıl bu gezinme sayısını aşağıya çekebilirim? İsterimki her gün gezsin bunun bir çözümü var mıdır?

 • 1
 • 1
 • Google İndeks Sıklığı Nasıl Arttırılır? için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   15 Ekim 2015, 07:37

   1

   Google botları sitenizdeki her bir sayfayı farklı tarihlerde tarayabilir. Bu o sayfanın güncellenme sıklığı ve yeni sayfa ekleme sıklığınız ile doğru orantılıdır. Eğer sayfa üzerinde yorum alanı varsa ve bu alan aktif bir şekilde kullanılıyorsa bu sayfada sürekli güncellenen bir içerik olduğu için Google botları bu sayfaya daha sık uğrayarak indeksleri sürekli olarak günceller. Site genelinde ise sizin içerik ekleme sıklığınıza göre site haritanız kontrol edilerek yeni sayfa fark edildiği taktirde indeks olarak Google'a yansıtılmaktadır.

   Eğer site genelinde Google botlarının daha sık sitenizi ziyaret etmesini istiyorsanız içerik sıklığını arttırmalı ve daha çok içerik eklemelisiniz. Bu içeriklerin tamamen özgün olmasına da dikkat ediniz. Kopya içerik oranı site genelinde artış gösterirse bu durum sizi filtreye sokabilir.

   Eğer sizin için önemli bir sayfanız varsa ( anasayfa veya alt sayfa olabillir ) bu sayfalara son 5 makale, güncel haberler tarzı bir bölüm açarak sürekli güncel tutabilir, yorum alanı oluşturarak sayfayı güncel tutabilirsiniz.

  Cevapla

  Google İndeks Sıklığı Nasıl Arttırılır? Sorusunu Cevapla